close
loading
Gurza Mamut

Gurza Mamut

Cena: 3980 EUR
Množstvo kusov: 

Gurza Mamut Severná Koruna

Nôž, ktorý predstavuje jednoznačný štandard kvality, originality a spoľahlivosti „made in“ Severná Koruna. Nádherná zberateľská zbraň ručnej výroby, ktorú ocenia iba naozajstní znalci.

Nôž Gurza je prvým nožom spoločnosti Severná Koruna, ktorý bol navrhnutý a zhotovený v roku 2002 ešte pod značkou Kizlyar.

Nôž, ktorého dizajn predstavuje silu, agilitu a spoľahlivosť. Gurza je skutočne nezameniteľne originálny nôž  - čepeľ s obojstranným ostrím, dve tenké efektné vybratia po celej dĺžke čepele vyhotovené ručne a neskutočne nádherná rukoväť s reliéfnymi drážkami, v doplnení so striebornými guľôčkami, ktoré zanechávajú jednak vynikajúci estetický dojem, ale ich prvoradou úlohou je zvýšiť spoľahlivosť uchopenia noža pri nanášaní bodných úderov.

Hlava osudovej vretenice/zmije na hlavici rukoväte dodáva nožu kompozičnú zrelosť.

Nôž Gurza je mimoriadne obľúbený darčekový nôž u zložiek špeciálneho určenia.  Venuje sa ako dar za vyplnenie mimoriadnych úloh.

Materiály: Kel mamuta, striebro, bronz, Damask oceľ, tvrdosť 58-60 HRC

Komplet s koženou pošvou, certifikátom a darčekovou krabicou.

Absolútne každý nôž  z damaskej ocele je vyrobený iba ručne, pôvodnou technológiou dávnych majstrov. Jedinečná kvalita damaskej ocele sa vyníma v každom origináli noža. Dva druhy ocele splývajú do jedného celku so stovkami vrstiev, ktoré dávajú v jednom ostriu ako tuhosť tak i pružnosť. Čepeľ z damaskej ocele sa dlhšie neotupí, nehrdzavie, dokonca aj vtedy, ak bol nôž dlhú dobu vo vode.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    270  mm
Dĺžka čepele:    150  mm
Hrúbka čepele:    6  mm
Šírka čepele:    33  mm
Tvrdosť:    58-60 HRC
Materiál rukoväte:    Mamutí kel, striebro, bronz
Puzdro:    Prírodná koža

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com