close
loading
Býk DAMASK LUX

Býk DAMASK LUX

Cena: 445 EUR
Množstvo kusov: 

Býk DAMASK LUX

Nôž Býkveľmi pekná a zaujímavá kompozícia majstra spoločnosti OOO PP Kizlyar P. Kusaeva, ktorá vychádza zo starej povesti o Múdrom Býkovi so Zlatými rohami, ktorý prináša dostatok a ktorá pochádza z dokresťanského ponímania boha Velesa a jeho vplyvu na život ľudí.  

 

Veles ako Býk symbolizuje múdrosť a s tým súvisiace hodnoty. Sila Býka, ako jedna z podôb boha Velesa, mala ohromný vplyv na védické ponímanie sveta tých dôb a dostala sa z toho dôvodu aj do Starého zákona, kde sa hovorí o „kulte zlatého teľaťa“, čo bol v princípe Býk v podobe boha Velesa.

 

A ak si niekto myslí, že vplyv Zlatého Býka teda Velesa nemá nič spoločné so súčasnou dobou - burza New Yorku to je „Býčí Trend“ a Mocný Útočiaci Býk z Wall Street je symbolom finančného srdca Ameriky a v princípe celej našej planéty.  

 

Nôž kategórie LUXURY s vyobrazením hlavy na ozdobnej hlavici rukoväte s dvoma červenými kameňmi fianitmi v podobe očí býka a pozlátenými rohami a zlatým kopytom v podobe gardy – ručná kovorytecká práca statuetka zvera – postriebrená kompozícia.

 

Opracovanie Striebra špeciálnou a veľmi cennou technológiou juvelírneho černenia tkz. Niello. Touto technológiou sa získava výraznejší reliéfny vzor na povrchu striebra. Čepeľ  kovaná ručne z damaskovej ocele.

 

Materiály: Čierny hrab, bronz, striebro, zlato, fianity, Damask oceľ, tvrdosť 57-59 HRC
Autor: Kusaev. P.

 

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.

Certifikát noža nájdete tu.


Charakteristika noža
Celková dĺžka:    210  mm
Dĺžka čepele:    165  mm
Hrúbka čepele:    4,5  mm
Šírka čepele:    36  mm
Geometria čepele:  priama    
Materiál čepele:   
Damasková oceľ
Tvrdosť:    57-59 HRC
Materiál rukoväte:    Čierny hrab, bronz, striebro, zlato
Hrúbka rukoväte:    25  mm
Puzdro:    Prírodná koža
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com