close
loading
Katana Viktória

Katana Viktória

Cena: 2280 EUR
Množstvo kusov: 

Katana Viktória

Japonský meč Katana kombinuje nielen vysoké bojové vlastnosti čepele, ale aj mimoriadne efektnú umeleckú výzdobu, ktorej sa v Japonsku hovorí Tsuba.

 

Tsuba je v princípe časť Katany, ktorá sa nachádza medzi rukoväťou a čepeľou meča. Je to záštita/garda, aby ruka pri údere neskĺzla na čepeľ.

 

Samurajom bolo zakázané nosiť šperky – kódex Bušido (tento zvyk v podstate u mužov v Japonsku pretrváva dodnes). Preto v arzenále Samurajov boli okrem Bojovej Katany, ktoré sa zvyčajne zhotovovali v asketickom štýle aj Katany Ceremoniálne na Oslavy a Sviatky, ktoré boli veľkolepo zdobené.

 

História  umenia Tsuba siaha viac ako 1400 rokov dozadu. Tsuba predstavuje špeciálny a originálny japonský štýl. Dekor Tsuba je vnímaný ako maľba – je to prepracovaný komplex vzorov a  prvkov do kompozície, kde jemné vzory línií siluet a textúr sú často široké doslova len desatiny milimetra.

 

Asi najznámejším majstrom umenia Tsuba bol Umetada Myoju (1558-1631) - mimochodom jeho škola funguje dodnes. Jeho technika umožnila dať kovu podobnosť s textúrou látky. To sa dosiahlo nanesením najjemnejšieho tieňovania na železný povrch, do ktorého sa vtieralo zlato alebo striebro.

 

V Japonsku existujú doslova celé dynastie remeselníkov, fungujú školy so striktnou špecializáciou na techniky Tsuba.

 

Kresby na Tsubách sú často veľmi pokojné a mali lyrické motívy, ako to naznačuje aj ich názov, napríklad „Motýle a kvety“, „Vodné koleso“, „Krajina s horou“, atď.

 

Naša Katana má pomenovanie „Víťazstvo a Oceán“ a v princípe označuje neporaziteľnosť Japonska – tak ako v Rusku existuje neporaziteľný „Cár Zima“, tak existuje v Japonsku „Neporaziteľný  Božský vietor - Tajfún“ – každé leto so 100% istotou prichádzajú do Japonska silné tajfúny, ktoré robia pobrežia Japonska nedosiahnuteľným.

 

Odtiaľ pochádza originálny význam slova Kamikadze – Božský vietor, ktorý zastavil dobytie Japonska Čínou v 13. storočí.

 

Ceremoniálna Katana, ručná výroba s bohatým dekorom Tsuba v zlate a striebre s lyrickým motívom Života Oceánu. Pri vyhotovení rukoväte a pošvy bola použitá vzácna koža morskej raje. Nádherný a plne funkčný model určený pre zberateľov a skutočných znalcov.

 

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.

Certifikát noža nájdete tu.

 

Charakteristika noža
Celková dĺžka    970 mm
Dĺžka čepele    673 mm
Hrúbka čepele    5,5 mm
Šírka čepele    30 mm
Materiál čepele    Damasková oceľ
Tvrdosť    57-59 HRC
Materiál rukoväte    
Postriebrená a pozlátená mosadz, koža morskej raje, červený fianit
Púzdro    Drevo, Koža morskej raje, Mosadz, Striebro, Zlato

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com