close
loading
Akela Black

Akela Black

Cena: 287 EUR
Množstvo kusov: 

Akela BLACK

Nôž Akela – nôž bol rozpracovaný na žiadosť špeciálny jednotiek Národnej gardy SOBR ako policajný nôž. Charakteristickým rysom je kompaktná veľkosť noža, ktorá umožňuje pracovať s nožom v stiesnených mestských prostrediach, preplnených priestoroch, kde nie je možné používať strelné zbrane.

 

Nôž striktného kindžálneho typu, dvojsečný, čepeľ má antireflexný náter (čierny chróm). Rukoväť je vyrobená z termoplastického elastoméru, pohodlne leží v ruke. Puzdro umožňuje upevniť nôž v  ľubovoľnej polohe a na akékoľvek miesto - a to ako na civilnom tak aj na vojenskom výstroji.

 

Plná vojenská verzia. Nôž sa vyrába iba podľa individuálnych objednávok jednotlivých výkonných silových zložiek Ministerstva vnútra RF.  Občianska verzia noža – Nôž Kobra.

 

A ak ste prečítali Kiplingovu knihu poviedok Kniha džunglí, tak si isto spomeniete na vlka, vodcu svorky, ktorý prevzal hlavnú zodpovednosť za osud Maugliho. A tento vlk má meno Akela.

 

Nôž je vyrobený patentovanou technológiou spoločnosti MELITA-K – Patent № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537, kde oceľ 70Х16МФС je valcovaná za studena, čím sa vytvorí rezná časť čepele, na ktorú nemajú vplyv tkz. zmeny v oceli vyvolané teplom pri brúsení.


Charakteristika noža
Celková dĺžka:    278  мм
Dĺžka čepele:    155  мм
Hrúbka čepele:    5  мм
Šírka čepele:    26  мм
Geometria čepele:    Kindžálny typ
Materiál čepele:    oceľ 70Х16МФС

Spracovanie čepele:    antireflex BLACK
Tvrdosť:    čepeľ 52-56 HRC
Materiál rukoväte:    Termoelastoplast
Hrúbka rukoväte:    24  mm
Puzdro:    Prírodná koža, ABS výstuha
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com