close
loading
Miner lopata CAMO

Miner lopata CAMO

Cena: 142 EUR
Množstvo kusov: 

Miner lopata CAMO

Lopata Miner – lopata, ktorú používajú jednotky RF v súčasnej špeciálnej vojenskej operácii SVO. Lopata bola rozpracovaná na žiadosť tkz. pomocných (inžiniernych) jednotiek armády RF (u nás nazývané ženijné jednotky).

 

Lopata Miner je multiúčelový pomocník, ktorý okrem práce v čisto vojenskom prostredí vynikajúco poslúži aj v bežnom občianskom živote.

 

Lopata Miner - to je multitool 3v1 – lopata, sekera, píla - z dvoch strán plne funkčné ostrie umožňuje použiť Lopatu ako plne hodnotnú sekeru. Dvojradová píla na chrbte zvláda aj väčšie priemery konárov. A z pohľadu sebaobrany je lopata aj plne funkčným vrhacím nástrojom.

 

Nápis na rukoväti Poputčik – vo voľnom preklade z ruštiny znamená Spoločník na ceste - a my GARANTUJEME, že ním určite bude.

 

A pre objasenie: takzvané pomocné alebo inžinierne vojská sú neviditeľnými hrdinami každej vojny - bez nich by sa moderná armáda doslova nedokázala pohnúť z miesta, nemohla by byť zásobovaná, prekračovať rieky, nemohla by útočiť ani sa brániť.

 

A práve Sapéri - jednotky zaoberajúce sa mínovaním a odmínovaním, sú zodpovedné za omnoho viac úmrtí ako tkz. hlavné časti armády ako napr. pechota alebo delostrelectvo. A iba letectvo môže konkurovať sapérom v počte „nevojenských“ úmrtí teda civilistov. Míny sú najneprijemnejšia časť vojny.

 

Nôž je vyrobený patentovanou technológiou spoločnosti MELITA-K – Patent № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537, kde oceľ 70Х16МФС je valcovaná za studena, čím sa vytvorí rezná časť čepele, na ktorú nemajú vplyv tkz. zmeny v oceli vyvolané teplom pri brúsení.

 

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    385  мм
Dĺžka čepele:    205  мм
Hrúbka čepele:    4  мм
Šírka čepele:    60  мм
Materiál čepele:    oceľ 70Х16МФС

Spracovanie čepele:    antireflex SATIN KAMUFLÁŽ
Tvrdosť:    čepeľ 46-48 HRC
Materiál rukoväte:    Termoelastoplast
Hrúbka rukoväte:    21  mm

Hmotnosť bez puzdra:   520g
Puzdro:    Cordura,  ABS výztuha
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com