close
loading
Pterodaktyl

Pterodaktyl

Cena: 125 EUR
Množstvo kusov: 

Pterodaktyl 

Pterodaktyl - prvý multitool spoločnosti Melita-K, ktorý sa stáva osnovou pre všetky ďalšie mnohofunkcionálne nože spoločnosti.  

 

Autorom konštrukcie noža bol výnimočne nadaný konštruktér a dizajnér nožov Igor Aleksandrovič Skrylyov, ktorého nože sa široko používajú ako v občianskej tak aj vojenskej sfére.

 

Pterodaktyl - to je dizajnérsky multitool navrhnutý pre urbanizované prostredie, ktorý so 100% istotou splní svoju úlohu aj u turistov a poľovníkov.

 

Čepeľ noža je znalcami považovaná za dizajnérsky skvost - pripomína zobák predhistorického vtákojaštera – typ čepele sa označuje aj pomenovaním Wharncliffe.  (Wharncliffe – lord, ktorý navrhol podobný tvar čepele pre nožiarsku firmu, ktorá dodávala nože pre britskú kráľovskú rodinu.)

 

Pterodaktyl obsahuje - otvárač na konzervy, otvárač na fľaše, otvárač na zaváraninové fľaše, vývrtku, špeciálny predĺžený otvor na čepeli, ktorý slúži ako vidlicový kľúč.

 

Nezničiteľná celokovová konštrukcia. Nôž v celoplošnej antireflexnej povrchovej úprave. Komplet vrátane puzdra z hrubej naturálnej kože.

 

Nôž je vyrobený patentovanou technológiou spoločnosti MELITA-K – Patent № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537, kde oceľ 70Х16МФС je valcovaná za studena, čím sa vytvorí rezná časť čepele, na ktorú nemajú vplyv tkz. zmeny v oceli vyvolané teplom pri brúsení.


Charakteristika noža
Celková dĺžka:    193  мм
Dĺžka čepele:    81  мм
Hrúbka čepele:    3,3  мм
Šírka čepele:    29  мм
Geometria čepele:    typ 
Wharncliffe
Materiál čepele:    oceľ 70Х16МФС
Spracovanie čepele:    antireflex SATIN
Tvrdosť:   57-62 HRC
Materiál rukoväte:    Skelet konštrukcia
Hrúbka rukoväte:    11  mm
Puzdro:    Prírodná koža
Hmotnosť bez puzdra:    150  g
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com