close
loading

 

KIZLYAR

 

Nože značky KIZLYAR sú v súčasnej dobe najobľúbenejšou značkou nie len v celom Rusku ale aj jedny z najobľúbenejších nožov vo svete. Je mnoho ľudí, ktorí si chcú kúpiť SKUTOČNÝ KIZLYAR ! Milovníkmi nožov sú vojaci, poľovníci, rybári, zberatelia, turisti, atď.  A nie je sa čomu diviť - Kizlyarsky nôž to je etalón kvality a výnimočného dizajnu.

 

Hlavnou oblasťou činnosti spoločnosti KIZLYAR je výroba chladných zbraní, nožov rôzných kategórii a suvenírov - menšie formáty originálnych výrobkov.
Všetky modely nožov, dýk a šablí sú vyrábané ručne v súlade s tradíciami kaukazských majstrov minulých storočí.

 

 

Spoločnosť nesie názov podľa mesta Kizlyar v Dagestanskej republike, kde aj spoločnosť sídli. Dagestan patrí medzi kaukazské republiky Ruskej federácie. Susedí s Čečenskom. Republika sa geograficky rozprestiera medzi Kaspickým morom a centrálnou časťou Kaukazu. Od nepamäti je Dagestan známy svojim umením výroby zbraní, ktoré má obzvlášť bohatú históriu.  Oficiálne dokumenty o výrobe zbraní  v oblastiach Kubač, Kumuch a Kazaniste siahajú do 16. a 17. storočia.

 

 

V súčasnej dobe je spoločnosť  Kizlyar považovaná za jednu z vedúcich spoločností na trhu v oblasti remeselne vyrabaných nožov a chladných zbraní v Rusku. Výrobné priestory sa rozprestierajú na ploche viac ako 3 500 štvorcových metrov a spoločnosť zamestnáva dnes už v nepretržitej prevádzke viac ako 300 zamestnancov.
Pri výrobe sú používané najmodernejšie technológie v kombinácii s tradičnou ručnou prácou, čo umožňuje ponúkať spotrebiteľovi jedinečný produkt a to či už sa jedná o moderné alebo tradičné výrobky.

 

 

Prvými modelmi značky Kizlyar boli Skorpion, Tajga a Berkut. Vďaka svojej spoľahlivosti a agresívnemu dizajnu si získavajú mimoriadnu obľubu a hlavne záujem u armádnych zložiek, zložiek špeciálneho prerozdelenia – specnaz a zložiek činných v trestnom konaní. To sa písal apríl 1995. Vďaka vysokému dopytu po produkcii – v Čečensku prebieha prvá vojenská kampaň (dnes by sme povedali byť v správnom čase na správnom mieste)  - sa Kizlyar stáva pojmom.

 

 

Dnešný sortiment spoločnosti to je viac ako 100 základných modelov rôznych nožov, dýk, kindžalov, šablí a na objednávku ponúka Kizlyar  z výberu takmer 250 modelov a klienti si môžu rovnako nájsť  každý rok nový modelový produkt. Všetky výrobky spoločnosti sú certifikované a jednoznačnú kvalitu potvrdzuje množstvo ocenení získaných po celom svete.

Spoločnosť  Kizlyar dnes zásobuje viac ako šesť stoviek maloobchodných predajní vo všetkých oblastiach Ruska a produkcia sa exportuje do krajín: Nemecko, Austrália, Spojené štáty, Veľká Británia, Spojené Arabské Emiráty, Rakúsko, Ukrajina, Bielorusko, Kazachstan, Arménsko, Tchaj-wan, Česká republika a samozrejme Slovensko.

Film "Zbrane Kaukazu", ktorý predstavuje tradičnú výrobu v spoločnosti Kizlyar:

 

 

 

KIZLYAR SUPREME

 

Nože spoločnosti Kizlyar Supreme sú dnes najobľúbenejšími HI-TECH nožmi v Ruskej federácii. Značka Kizlyar Supreme to je skutočný moderný dizajn v kombinácii s hi tech technológiou, ktorá zahŕňa použitie najmodernejších materiálov pri výrobe produktových rád.

História spoločnosti sa začína písať v roku 2009, kedy sa po prvý krát objavuje koncepcia značky Kizlyar Supreme. Trvalo dva roky, než sa rozvoj značky, cez prototypy a dlhé a starostlivé testovanie dostal do bodu: toto je jeden z najlepších HI TECH nožov nie iba v Ruskej federácii. V roku 2011 začína plošná expanzia značky Kizlyar Supreme.

 

 

Tím dizajnérov spoločnosti je pomerne diverzifikovaný, zahŕňa aj Austrálčanov, Nemcov, Japoncov. Ruské zloženie tímu je reprezentované pracovníkmi najväčšieho ruského výrobcu nožov OOO PP Kizlyar, ktorí prešli do spoločnosti Kizlyar Supreme.   

 


 

Prvými nožmi z produkcie spoločnosti Kizlyar Supreme boli v roku 2011 štyri modely: Amigo X a Z, Santi a Nikki. V roku 2012 prichádza tactical séria Echelon. Dnešný modelový rad  spoločnosti zahŕňa  niekoľko desiatok nožov a stále sa pripravujú nové modely. V súčasnosti tvorí kostru výrobného programu taktická verzia nožov ECHELON, ktoré boli testované  aj v zložkách NATO – v austrálskom a nemeckom vojenskom podrozdelení.

 

 

Výrobné série a špeciálne skúšobná produkcia sa dodávajú do rôznych silových štruktúr -špeciálne sily, armáda a jednotky ministerstva pre mimoriadne situácie. S niektorými bojovníci majú zvláštne puto a sú prvými, ktorí získajú nové prototypy na testovanie. Doslova nože mučia, aby ich potom mohli priviesť k dokonalosti.

Dôležitou súčasťou práce spoločnosti Kizlyar Supreme je samozrejme dizajnérske štúdio. Tam vznikla i revolučná idea univerzálneho ruského montážneho systému MOLLE.

 

 

Dnes sú  Nože Kizlyar Supreme známe v Európe, Austrálii, Afrike, USA a krajinách SNŠ.

 

Spoločnosť OOO PP Kizlyar na základe špeciálnej objednávky vyrába pod značkou "Kizlyar Supreme Limited Edition" sériu taktických nožov Korshun 2, Kondor 3 a Voron 3 v  špeciálnom military puzdre MOLLE.  Ambiciózny cieľ spoločnosti Kizlyar Supreme so sídlom v Saint Petersburgu: uspokojiť dopyt po hi tech nožoch v najvyššej kvalite pod globálnou značkou Kizlyar, v ktorej sú neodmysliteľné ruské korene.

 

SEVERNÁ KORUNA - NORD CROWN

 

Spoločnosť Severná Koruna - Северная Корона, vyrába jedinečné autorské nože v malých sérii alebo na individuálnu objednávku, ktoré sú doslova unikátnym umeleckým dielom. Nože spoločnosti Severná Koruna to je originálny design a najvyššia kvalita.

História spoločnosti Severná Koruna - Северная Корона sa začína písať v roku 2002, kedy vzniká v Petrohrade pobočka spoločnosti OOO PP Kizlyar. Vlastný právny status dostáva Severná Koruna v roku 2007. Spoločnosť zaregistruje vlastnú značku, chránenú autorskými právami a vyznačuje sa nezávislou produkciou, hlavným smerom ktorej sú umelecké autorské nože a chladné zbrane.

 


 
Tvorba originálnych autorských nožov je komplexným a prácnym procesom. Výroba si vyžaduje spoluúčasť rôznych špecialistov a umelcov, ktorými sú oficiálne registrovaní členovia Únie výtvarných umelcov Ruskej federácie, teda umelci, ktorí dosiahli najvyššie vzdelanie a sú najlepší odborníci vo svojom odbore.

 

Každý majster má na starosti určitú oblasť tvorby na autorskom noži a je za ňu výhradne zodpovedný. Jedná sa o kováčov, klenotníkov, majstrov brúsičov, majstrov, ktorí skladajú nôž do finálnej podoby, atď.  Preto nie je prekvapujúce, že všetky autorské nože sú naozaj jedinečné a existujú v jedinom exemplári.

Všetky operácie pri finalizácii diela sú vykonávané ručne, pretože proces automatizácie je v tomto prípade jednoducho nemožný.

 

 

A práve vďaka jedinečnosti svojej produkcie od roku 2005 sa spoločnosť Severná Koruna stáva  oficiálnym dodávateľom Darčekového fondu prezidenta Ruskej federácie.

Značka nožov Severná Koruna sa stáva doslova svetoznámou v auguste 2007, kedy Vladimír Putin berie na rybársky výlet na Sibír monackého princa Alberta II. Fotografie poloobnaženého Putina obleteli vtedy prvé strany novín a žurnálov po celom svete. Vladimír Putin mal na opasku zavesený nôž Kunica. Kizlyar, ktorý dovtedy dostal množstvo ocenení, vyhlásil: „Najdôležitejšie ocenenie pre nás je byť uznanými na najvyššej úrovni v našej krajine, keď prezident Putin sám osobne odovzdáva v Kremli naše nože svojich hosťom  a má radosť pri ich používaní.“

 

 

Pre zaujímavosť, prvým nožom terajšej spoločnosti Severná Koruna je nôž Gurza, ktorý bol navrhnutý v Petrohrade v roku 2000, vyrobený pod značkou OOO PP Kizlyar a ktorý v tom čase bol dokonca ocenený zlatou medailou Americkej obchodnej a priemyselnej komory  - všetko v roku 2000.

 

 

AiR ZLATOUST

 

Spoločnosť AiR začala oficiálne svoju činnosť v roku 1999.  V tom čase v meste fungovalo niekoľko malých a stredných  podnikov, ktoré prežili zložité časy 90. rokov XX. storočia a ktoré sa v malom zaoberali výrobou a zdobením chladných zbraní. Jednalo sa zväčša doslova o šperkársku - juvelírnu činnosť.
 


Spoločnosť sídli v meste Zlatoust v Čeljabinskej oblasti, ktorá je súčasťou Uralského federálneho okruhu, Ruská federácia.  Zbrojárska výroba sa v meste začína písať s rokom 1815, kedy do mesta prichádzajú prví majstri nemeckého disentu z mesta Solingen. Rozkvet zbrojárskeho priemyslu zažíva mesto v období II. svetovej vojny.

 

Spoločnosť A&R popri výrobe drahých autorských zbraní vsadila na masovejšiu produkciu jednoduchých a spoľahlivých loveckých nožov. V súčasnosti spoločnosť vyrástla do jednoznačného lídra v produkcii nožov, ktoré pochádzajú od „Zlatousta“.

 

 

Dnešná výroba chladných zbraní predstavuje organickú syntézu minulosti a moderných technológií výroby ručných zbraní. A práve vysoká kvalita nožov spoločnosti A&R zabezpečila ich širokú obľúbenosť a popularitu.
 


 

Diela vytvorené zručnými remeselníkmi spoločnosti sa nachádzajú v súkromných zbierkach zberateľov, sú vystavené v múzeách v Ruskej federácii  i v zahraničí. Vysoká umelecká úroveň výrobkov je potvrdzovaná oceneniami z prestížnych národných a medzinárodných výstav.

V súčasnosti spoločnosť produkuje celé rady špecifických produktov, ktoré sú určené nie len pre lovecké účely, rybárov a turistov.  Spoločnosť  AiR rozšírila svoju produkciu o:
• zdobené meče, šable, bodáky, dýky,
• domáce potreby a bytové dekorácie: čaše, svietniky, misky, príborové sety, stenové panely, stolné súpravy, firemné darčeky, hodinky, kompasy a zdobenie kníh.

 Pri  zdobení výrobkov sú používané drahé kovy a polodrahokamy, drahokamy z Uralu, krištáľ  a drahé sklo. Exkluzívne produkty, podľa požiadaviek zákazníka, sú zdobené rôznymi symbolmi, monogramami a miniatúrami.
Kreatívny tím spoločnosti si vypracoval svoj osobitý štýl pri zachovaní tradície vzácneho umenia  kovorytectva v meste Zlatoust, ktoré remeselníci zdedili po svojich predkoch. Majstri spoločnosti neustále pracujú na výrobe nových produktov.

Spoločnosť A&R oživila tradície kovorytectva v meste Zlatoust a majstri spoločnosti AiR tak prinášajú zberateľom a milovníkom nožov radosť  z pravého ruského umenia.

 

 

 

BASKo

 

Spoločnosť BASKo má svoje sídlo v meste Iževsk, hlavnom mesto Udmurdskej republiky, ktorá je súčasťou Ruskej federácie. Republika leží na Západnom Urale. Mesto Iževsk je jednoznačne spojené s presláveným automatom Kalašnikova, AK 47. Do roku 1989 bolo zatvoreným mestom a v meste sa nachádza dodnes najväčší zbrojársky závod v Ruskej federácii Ižmaš, ktorý od septembra 2013 je nositeľom celosvetovo uznávaného brandu - KONCERN KALAŠNIKOV.  A práve na tomto závode pracoval celý život Michail Kalašnikov, konštruktér automatu AK 47.

Spoločnosť BASKo sa  špecializuje na výrobou MEGA exkluzívnych darčekových loveckých nožov. Všetky produkty sú jedinečnými kúskami a sú vyrábané ručne. Každý nôž to je doslova kovorytecké umelecké dielo. Kvalita výrobkov je daná samotným postavením mesta Iževsk, s ktorým sa zbrojársky priemysel spája už od roku 1760.

 

Spoločnosť BASKo sa do značenej miery sústredila na špeciálne a zriedkavé techniky zdobenia nožov -  rytiny v kove v kombinácii  s rytinami priestorových sôch v kove.

 

 

Jednou z najzaujímavejších a najzriedkavejších metód je konštrukcia loveckých nožov, v ktorých sa spája rytectvo priestorových sôch na čepeli noža v kombinácii s priestorovými rezbami na kosti zo slonoviny a to na rukoväti alebo vo vnútri rukoväte noža.

Zvieracie postavy a to ako na čepeli loveckého noža tak aj  na rukoväti sú bezprecedentným umeleckým dielom.

 

Takáto práca si vyžaduje vysokú presnosť a rovnako vysokú zručnosť majstra.

Nie každý majster zvláda takéto umenie výroby nožov, pretože materiál čepele (oceľ alebo damask) je veľmi ťažké opracovávať - už samotný materiál čepele je extrémne odolný, takže takáto výroba je doslova dlhotrvajúcim, náročným a pracným dielom.

 

 

Prvá séria nožov, ktorá vzišla z dielní spoločnosti BASKo bola séria „Purt“. Purt bol tradičným loveckým a domácim nožom. Historické vykopávky potvrdili výrobu týchto nožov už v 12. a 13. storočí. Svoju najväčšiu slávu zažil nôž Purt v 17. storočí, kedy bol aktívne používaný priemyselníkmi a obchodníkmi na Sibíri. Dnes je tento druh noža praktický zabudnutý.

 

 

A práve jednoduchosť a funkcionalita noža Purt bola natoľko presvedčivá, že spoločnosť BASKo sa rozhodla vrátiť tento typ noža zo zabudnutia a začala s výrobou noža, ktorého certifikáciu urobila sama história.

Úspech noža Purt bol natoľko presvedčivý, že spoločnosť BASKo začala s produkciou nožov v širšom meradle, a dnes exportuje svoje jedinečné umelecké diela aj za hranice Ruskej federácie.      

 

 

Každý nôž vyrobený spoločnosťou BASKo je jedinečným umeleckým dielom na výrobu ktorého boli použité drahé a cenné materiály ako zlato a striebro, slonová kosť, či damaská oceľ. Nože BASKo sú šperkami, ktoré budú ozdobou každého poľovníka alebo zberateľa po celý život.

 

 

MELITA-K

 

Spoločnosť MELITA – K je takzvanou zatvorenou akciovou spoločnosťou, ktorá sa venuje výrobe vysoko technologickej produkcie zameranej prevažne na obranný priemysel. Súčasťou výroby je aj občianska produkcia zameraná na výrobu pre potravinársky a spracovateľský priemysel a samozrejme turistiku.

 Spoločnosť sídli v meste Kazaň, hlavnom meste Tatárskej republiky, ktorá patrí medzi ekonomicky najsilnejšie regióny Ruskej federácie. Začiatky spoločnosti sa datujú na začiatok  80-tych rokov 20. storočia, kedy výrobky pokrývali výlučne vojenskú produkciu. Za prelomový bod sa považuje objednávka na vyhotovenie skalpelov s vymeniteľným ostrím. Závod v tom čase rozpracoval unikátnu technológiu ultrazvukového  kovania za studena.

 

Patent na túto technológiu pod číslom № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537 je používaný  pre súčasnú produkciu spoločnosti, ktorá je jedinečná ako v Ruskej federácie tak aj vo svete.  Vďaka tejto technológii sa dosahuje mimoriadna odolnosť ostria voči opotrebovaniu a bezprecedentná  tvrdosť 82 – 86 HRA - to všetko vďaka legovacej vrstve na báze Titánu, ktorá sa nanáša nanotechnológiou BoLi na jednu stranu ostria čepele, čím sa dosahuje tkz. večné ostrie, ktoré oproti štandardným technológiám dosahuje až trojnásobne vyššiu odolnosť voči opotrebovaniu. 

 

Závod ešte zdokonalil technológiu a už samotná príprava čepele pred takzvaným finálnym ultrazukovým ostrením prebieha za použitia unikátnej technológie tvarovania za studena, kde nedochádza k zmenám materiálu čepele, ktoré je charkteristické pri tepelnom opracúvaní ako je napr. brúsenie.

 

 

Za použitia unikátnej technológie studeného lisovania je zhotovovaná aj jedinečná produkcia suvenírnych darčekových nožov, kde na čepeli vzniká takzvaný vystupujúci vzor basreliéfneho typu. Pri  klasickej technológii takéto spracovanie nie je možné dosiahnuť.

 

 

V 90-tych rokov 20. storočia, spoločnosť, ktorá bola sústredená na zložitú obrannú produkciu, z nevyhnutnosti vstúpila aj do relatívne jednoduchšej produkcie nožov pre potravinársky priemysel.  Dnes vyrába spoločnosť MELITA-K aj celé spektrum nožov určených pre veľkospracovanie mäsa, rýb, nože pre hotely, reštaurácie, jedálne, atď.
 

Spoločnosť MELITA-K patrí jednoznačne k technologickej špičke v oblasti výroby v obrannom priemysle, v potravinárskom priemysle a je technologickým lídrom v oblasti ultrazvukového opracovania kovov.

 

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com