close
loading
A-01 TDK Striebro Kubači

A-01 TDK Striebro Kubači

Cena: 777 EUR
Množstvo kusov: 

A-01 TDK Striebro Kubači

A-01 TDK STRIEBRO KUBAČI - Autorský nôž vyzdobený slávnym dekorom KUBAČI - hlbokou rezbou do striebra Kubačinskym černením - rezba je zaliata tkz. Dagestánskym sklom, čím sa získava nezameniteľný tmavomodrý efekt - a práve černenie ešte zvýrazňuje krásu a eleganciu striebornej rezby KUBAČI, ktorá sa trblieta tisíckami odleskov, takže sa zdá byť posiata stovkou malých briliantov - nôž v jedinom exemplári.

 

Kubači – je jednou z najznámejších horských dedín Kaukazu. Nachádza sa cca 300 km južne od mesta Kizlyar. Kubači sa po stáročia spája s juvelírnym/klenotníckym umením.


Umelecké spracovanie kovov je v Kubači známe už od staroveku. Strieborné výrobky Kubači zdobené černením/niellom, gravírovaním, pozlátením a vyrezávanou slonovinou boli po stáročia vysoko cenené v krajinách Východu a Európy. 


História pletenia krúžkového brnenia v Kubači siaha do obdobia 9. storočia, ale Kubači sa nakoniec preslávilo inou výrobou – vysokou kvalitou umeleckého zdobenia zbraní – chladných a strelných a samozrejme výrobou dámskych šperkov.

 

V juvelírnom umení Kubači sa používajú rôzne druhy niekoľko stupňovej gravúry, ktoré sa líšia doslova od všetkých známych analógov. Tajomstvá profesie sa dedia z generácie na generáciu. Každý majster vlastní svoje osobné tajomstvá remesla. Naniesť unikátny vzor na zdobený povrch znamená okrem iného mať aj špeciálne tvary rezákov, špeciálne ich ostriť, aby následne nanesený vzor na dekorovaný povrch bol privedený do dokonalosti.


Vzhľadom na vysokú hodnotu jedinečnej umeleckej tvorby Kubači z rozhodnutia vlády roku 1932 bol vytvorený dokonca Štátny strieborný fond na výrobu výrobkov Kubachi. V tomto období začali remeselníci spolu s tradičnými dámskymi šperkami a zbraňami vyrábať puzdrá na cigarety, držiaky pohárov, čajové lyžičky a iné strieborné predmety.


V roku 1960 bol založený Kubačinsky umelecký kombinát s cieľom zachovať tradičné ľudové umenie Kubači. Najväčší rozmach zaznamenáva závod v 60. až 80. tych rokoch XX. storočia, kedy viac ako 70% produkcie bolo exportovaných do celého sveta.


Idea podporiť opätovný rozvoj umenia Kubači vzišla od zástupcu generálneho riaditeľa spoločnosti OOO PP Kizlyar p. Omari Achmedova, čím sa umelecký dekor Kubači znovu dostal do povedomia zberateľov na celom svete.

 

ELITNÁ AUTORSKÁ verzia skladacieho noža. Zdobenie vyhotovené v Striebre, strienky celistvé odliatky - čo predstavuje štandard umenia Kubači. IBA Ručná práca. Každý nôž je jedinečný, iba v jednom exemplári.

Certifikát noža nájdete tu.


Charakteristika noža

Celková dĺžka:    210  mm
Dĺžka čepele:    90  mm
Hrúbka čepele:    3.5  mm
Šírka čepele:    28  mm
Geometria čepele:    Drop point
Materiál čepele:    oceľ D2
Spracovanie čepele:    SATIN
Tvrdosť:    60-62 HRC
Materiál rukoväte:  Čisté striebro 925° proby – ekvivalent zliatiny striebra  925/1000 - celistvé odliatky
Hrúbka rukoväte:    16  mm
Púzdro:    neobsahuje
Hmotnosť s puzdrom:    
Hmotnosť bez puzdra:    147  g
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com