close
loading
Argun Black line

Argun Black line

Cena: 139 EUR
Množstvo kusov: 

Argun Black line

Nôž Argun - Čečenské Comando - patrí do takzvanej „riečnej série nožov“, ktorá bola navrhnutá špeciálne pre vybavenie oddielov horských strelcov.  

 

Argun je pomenovanie rieky Severného – tkz. Veľkého Kaukazu, ktorá preteká úzkym údolím Čiernych hôr - Hlavný vysokohorský chrbát Kaukazu a svojím korytom vymedzuje svetoznámu Argunsku roklinu, ktorá po tisícročia bola jedinou cestou cez Kaukaz, ktorá spájala Áziu a Európu.

 

Argunska roklina patrí medzi najdlhšie na Kaukaze - má neuveriteľnú dĺžku 198 km, jej preťaženie je od 1100 do 4800 m. Úzku a mimoriadne zložitú cestu so strmými zrazmi chránili známe kamenné kaukazské bašty, ktoré sú datované ešte do obdobia pred Kristom.

 

Argunska roklina sa považovala za nedostupnú a nedobytnú. Neprešli ňou ani Mongoli ani Turci a domorodí obyvatelia verili, že pri vstupe do rokliny práve duchovia vopred určujú, či Čiernymi horami prejdete.

 

Čepeľ noža v tvare tkz. amerického tanto so zosilneným rebrom tuhosti bola rozpracovaná na základe požiadaviek Čečenských špeciálnych zložiek - MIMORIADNE SILNÝ nôž. Materiál rukoväte Elastron G.

 

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.
Certifikát noža nájdete tu.

 

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    280  mm
Dĺžka čepele:    160  mm
Hrúbka čepele:    4,8  mm
Šírka čepele:    33  mm
Materiál čepele:    oceľ 65Х13 alebo import analóg
Spracovanie čepele:    Čierne pokrytie (pochrómovaná) alebo stone wash black
Tvrdosť:    57-59 HRC
Materiál rukoväte:    Elastron G
Puzdro:    
 Prírodná koža, ABS Polymér výstuha
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com