close
loading
Brúsny kameň Kizlyar

Brúsny kameň Kizlyar

Cena: 45 EUR
Množstvo kusov: 

Brúsny kameň Kizlyar

Obojstranný brúsny kameň KIZLYAR TOP KVALITY určený na presné a efektívne brúsenie nožov. Vďaka dvom druhom zrnitosti obsiahnutých v jednom sete umožňuje tento typ brúsky profesionálne brúsiť nože - mimoriadne presne, jednoducho a rovnomerne po celej dĺžke čepele. 


Brúsny kameň so zrnitosťou 240 pomôže obnoviť štandardnú ostrosť aj veľmi tupým nožom, ako aj opraviť mikroškrabance alebo mikrotrhliny spôsobené častým používaním noža.


Brúsny kameň so zrnitosťou 1000 poslúži na vyhladenie ostria – aby bola čepeľ ostrejšia a teda pri krájaní ešte presnejšia. Správne nabrúsené nože pomocou tejto zrnitosti by nemali trhať vlákna mäsa, ovocia a zeleniny.

 

NÁVOD NA POUŽITIE:

Brúsny kameň ponorte cca na 5 minút do vody a potom ho položte na stabilnú vodorovnú plochu. V závislosti od stupňa zatupenia čepele použite prvý hrubý kameň (zrnitosť 240), alebo druhý jemný kameň (zrnitosť 1000).


Čepeľ noža držte pod uhlom medzi 10° a 30° k hornému povrchu bloku. Pevne pritlačte reznú hranu čepele k povrchu kameňa a ostrite plynulými pohybmi, vyhýbajte sa nadmernej sile. Opakujte na druhej strane čepele. Pre jemné ostrenie použite menšiu silu.


UPOZORNENIE: Pre brúsenie využívajte vždy celý povrch kameňa, aby nevznikali na povrchu nerovnosti! Po nabrúsení očistite povrch kameňa mäkkou kefou.

 

Charakteristika
Brúsny materiál:  Elektrokorund

Rozmery: 180 mm x 58 mm x  28 mm

Výrobca: Kizlyar

 

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com