close
loading
DV-2 No.1

DV-2 No.1

Cena: 205 EUR
Množstvo kusov: 

DV-2 No.1

Nôž DV 2 No.1 - presne takto vyzeral prvý nôž DV-2, ktorý vyrobila spoločnosť Kizlyar ešte v roku 1997 a ktorý bol vyvíjaný v spolupráci s  "Daľno - Vastočnym spetsnazom". Odtiaľ pochádza pomenovania  noža DV - "Daľno - Vastočnyj spetsnaz".

 

Keď spoločnosť "Energoremont" (vo voľnom preklade z ruštiny - Oprava energetických zariadení) v roku 1992 vyrobila na zákazku prvé nože, vnímala sa táto výrobná aktivita iba ako možnosť dodatočného príjmu, čo dávalo možnosť jednoducho prežiť v zložitom období 90-tych rokov.

 

Originálny dizajn nožov a kvalita spracovania priniesla nové objednávky. V roku 1995 podnik ako prvý v Dagestane získal licenciu na výrobu chladných zbraní, ktoré boli veľmi žiadané medzi armádou a špeciálnymi jednotkami. V roku 1997 prichádza prvá seriózna objednávka z Chabarovska, sídla Ďalekovýchodného vojenského okruhu. A tak vzniká ikonický nôž DV - "Daľno - Vastočny".


DV-2 - jednoznačný nôž  na prežitie pre ruské špeciálne sily.

Čepeľ výrazne kopijovitého tvaru s doplniteľným zatočením pri hlave čepele. Na konci rukoväte masívne záhlavie pre nanášanie tupých úderov s vysokým traumatizujúcim účinkom.

 

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.

Certifikát noža nájdete tu.


Charakteristika noža
Celková dĺžka:    370  mm
Dĺžka čepele:    235  mm
Hrúbka čepele:    5.4  mm
Šírka čepele:    39  mm
Materiál čepele:   oceľ 65Х13 alebo import analóg
Spracovanie čepele:  STONE WASH pokrytie
Tvrdosť:    56-58 HRC
Materiál rukoväte:   
Prírodná koža
Puzdro:    Prírodná koža
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com