close
loading
GRAU 6E6 Ratnik

GRAU 6E6 Ratnik

Cena: 145 EUR
Množstvo kusov: 

Multitool GRAU 6E6 Ratnik

Multitool alebo Univerzálny nôž GRAU 6E6 - viacúčelový nástroj zo súpravy vybavenia RATNIK – bojové vybavenie armády RF.


Pomenovanie RATNIK má staroruský pôvod – pomenovanie znamená vojín/vojak, aj keď má svoje špecifiká – pomenovanie Ratnik sa spája s cárskou a následne imperátorskou armádou, kde ratníkom sa nazývali vojaci , ktorí prišli do armády po miere potrieb - teda záloha, ktorá formovala takzvanú Národnú domobranu – v ruštine: Národné opolčenie – pre lepšie pochopenie: v princípe identický stav ako funguje Národná garda v USA. Staršie ročníky si budú pamätať aj pojem Ľudové milície – čo je z pohľadu úloh organizácie v princípe to isté.

 

Vraťme sa k nožu. Multitool obsahuje:
1. Nôž s čepeľou v geometrii Tanto. Na chrbte čepele sa nachádzajú dve vybratia, ktoré slúžia na odizolovanie drôtov. Aretácia čepele liner lock. 
2. Čepeľ s pílou na drevo a na železo, vrátane pravítka a tkz. zubu, ktorý používajú tkz Sapéri pri ženijných prácach. Čepeľ je posilnená - pri operácii, kde je nevyhnutné vyvinúť tlak na prekážku sa čepeľ opiera o kovový výstupok v centre rukoväte. Zubom sa dá pohodlne otvárať aj konzerva. Aretácia čepele liner lock.
3. Kliešte so špeciálnym úchytom detonátora, na chrbte otvor pre strihanie drôtov. Kliešte sú aretované poistkou – kliešte sa otvárajú automaticky jednoduchým stisnutím v dlani. Spätná aretácia sa vykonáva manuálne. 
4. Krížový skrutkovač – otvára sa za pomoci klieští - rukoväť kliešti vysuniete do maximálnej polohy, čím sa automaticky vysunie skrutkovač z rukoväte.
5. Šidlo – otvára sa za pomoci aretovacej poistky klieští – poistku zatlačíte smerom dovnútra rukoväťe, čím sa šidlo automaticke vysunie von.
6. Temliak – na rukoväti sa nachádza šnúrka pre bezpečnú prácu s nožom v ľubovoľnom prostredí, ktorá zamedzuje strate noža.
7. Puzdro s prípravou MOLLE - v bočnej priehradke puzdra sa nachádza pilník na brúsenie noža resp. iné použitie.

 

Nôž a kovové časti sú vyrobené z modernej ocele SNT – 62, ktorá sa nazýva aj modrá oceľ. Oceľ má vynikajúcu húževnatost a odolnosť voči opotrebovaniu - tvrdosť dosahuje 62 HRC. Pri výrobe ruskej modrej ocele sa používajú špeciálne ultrasilné lisovacie stroje, ktoré poskytujú maximálne zhutnenie kryštálovej mriežky, čo dáva dodatočnú trvanlivosť ostriu - nôž sa neotupí a zostane dlho ostrý.

 
Balené v olejovom konzervačnom papieri. Priamo zo skladu ARF.

 

Charakteristika noža

Celková dĺžka:    265  мм
Dĺžka čepele:    110  мм
Hrúbka čepele:    2,2  мм
Šírka čepele:    20  мм
Geometria čepele:    Tanto
Materiál čepele:    oceľ СНТ-62
Spracovanie čepele:   antireflex GREY SATIN
Tvrdosť:    62 HRC
Materiál rukoväte:    Polymér
Hrúbka rukoväte:    24  mm
Puzdro:    Pongee Ripstop Polyester 
Hmotnosť bez puzdra:    400  g
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com