close
loading
Icyl elm

Icyl elm

Cena: 195 EUR
Množstvo kusov: 

Icyl elm

Pôsobivý a mohutný nôž Icyl vzdáva úctu nádhernej prírode pohoria Ural a jeho praktickosť je odskúšaná v najtvrdších podmienkach tohoto pohoria, ktoré je vstupnou bránou na Sibír - do drsnej sibírskej tundry, ktorá sa tiahne od Uralu až k Tichému oceánu.

 

Icyl je v princípe ideálny príručný tažký nôž pre ochranu poľovníka a na jeho prežitie v divokej prírode, čo je znázornené už na samotnom umeleckom gravírovaní na čepeli s motívom poľovníka lovca. 

Icyl je pomenovanie pre časť južného chrbta pohoria Ural. A samotné mesto Zlatoust sa nachádza práve v časti Icyl pohoria Ural.

 

Rukoväť vo vyhotovení Beresta – vrchný sloj kôry brezy, ktorá je veľmi príjemným materiálom na uchytenie do ruky, ktorý sa používa v Rusku od nepamäti. Materiál je na dotyk mäkký a teplý a to doslova aj v najtvrdších mrazoch.

 

Len pre zaujímavosť, tento nôž sa odporúča na Sibíri nosiť v kufri auta namiesto sekery. Mačete Icyl sa nič nevyrovná - ak je potrebné podložiť konáre pod kolesá automobilu, ktorý sa zasekol v ťažkom teréne.

 

Nôž mačeta s variabilnou šírkou čepele a s hrúbkou 6 mm. Na chrbte čepele falošné ostrie, ktoré posúva ťažisko noža smerom k ostriu pre dosiahnutie vyššej sekacej efektívnosti.   


Materiály
Vysoko legovaná oceľ 95X18, tvrdosť 58-60 HRC, kôra brezy

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    365  mm
Dĺžka čepele:    228  mm
Hrúbka čepele:    6.0  mm
Šírka čepele:    41  mm
Materiál čepele:    oceľ 95Х18
Spracovanie čepele:  leštená
Tvrdosť:    58-60 HRC
Materiál rukoväte:    kôra brezy
Puzdro:    Prírodná koža

Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com