close
loading
KO-1E

KO-1E

Cena: 139 EUR
Množstvo kusov: 

KO-1E

KO-1 patrí k základným modelom spoločnosti Kizlyar. V porovnaní s modelom KO-2 je o 3 cm kratší. Pri celkovej dĺžke cez 30 cm pôsobí bez pochybností rovnako mohutným dojmom. KO-1, vzhľadom na vynikajúce taktické charakteristiky sa teší mimoriadnej obľúbenosti hlavne u vojakov v základnej službe.
 

Čepeľ má ostrie po oboch stranách s vybratím/dolinou. Tvar noža vychádza z loveckej dýky - kindžal. Puzdro vo vyhotovení prírodná koža.

 

Rukoväť vyrobená z materiálu Elastron G - má vysokú odolnosť proti opotrebovaniu, zachováva si svoje pracovné vlastnosti pri teplotách od -65 ° C do + 150 ° C, je stabilný pri pôsobení reaktívnych látok čistiacich prostriedkov, obsahuje zložky spomaľujúce horenie, je odolný voči väčšine kyselín a zásad.

 

Elastron G je materiál s vlastnosťami plastu a gumy - tkz. elastomérna membrána, ktorá má vynikajúcu chemickú odolnosť a extrémne vysokú vodoodpudivosť - pre zaujímavosť, z Elastronu G sa vyrábajú aj zubné kefky.


Za zmienku stojí, že po tomto noži bol významný dopyt u špeciálnych síl počas prvej vojenskej kampane v Čečensku. KO-1 je nožom, ktorý bol vyvíjaný práve pre zložky špeciálne určenia.


Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.
Certifikát noža nájdete tu.


Charakteristika noža
Celková dĺžka:    305  mm
Dĺžka čepele:    170  mm
Hrúbka čepele:    4,7  mm
Šírka čepele:    31  mm
Materiál čepele:    oceľ 65Х13 alebo import analóg
Spracovanie čepele:    leštená
Tvrdosť:    56-58 HRC
Materiál rukoväte:    Elastron G
Puzdro:    Prírodná koža, polymér ABS výstuha
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com