close
loading
KO-2 vzor 1999

KO-2 vzor 1999

Cena: 275 EUR
Množstvo kusov: 

KO-2 vzor 1999

KO-2 - ORIGINÁLNA VOJENSKÁ verzia vzor 1999, ktorou sa začala písať história závodu OOO PP Kizlyar. Cenný zberateľský nôž s ručne vyrazeným číslom, rukoväť v hnedej koži.

 

Obchodná značka OOO PP Kizlyar bola zaregistrovaná 15 apríla 1999 v Dagestane, ktorý susedí s Čečenskou republikou. Do tohto dátumu, už mimoriadne známe nože ako Skorpion, Berkut, Tajga KO-1 sa vyrábali ako doplnková produkcia elektro-opravárenského závodu, ktorý v meste Kizlyar fungoval ešte z čias Sovietskeho zväzu.

 

KO-2 je prvým nožom, ktorý bol vyprodukovaný už pod značkou dnes celosvetovo známeho závodu OOO PP Kizlyar, ktorý mimochodom v tom čase dostal ako jediný oficiálne povolenie na výrobu chladných zbraní v Ruskej federácii. 

 

Historická ORIGINÁL verzia noža, ktorým boli vyzbrojené vojenské zložky počas operácii v tkz. druhej Čečenskej vojne s vyobrazením patriotického znaku Za Rossiu. Kaukazský konflikt bol v princípe spúšťačom, ktorým sa malo začať veľké delenie Ruska.

 

A nakoniec malý detail, ak chcete vedieť, či sa jedná o starý alebo nový nôž z produkcie OOO PP Kizlyar, pozrite na jeho číslo. Staré modely, to je čisto manuálna práca, kde každé jedno číslo je vyrazené ručne, za pomoci kladivka. A dnes už číslovanie nožov prebieha automaticky za pomoci lasera.

 

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.
Certifikát noža nájdete tu.


Charakteristika noža
Celková dĺžka:    330  mm
Dĺžka čepele:    205  mm
Hrúbka čepele:    5  mm
Šírka čepele:    35  mm
Materiál čepele:    oceľ 65X13
Spracovanie čepele:    leštená

Tvrdosť:    56-58 HRC
Materiál rukoväte:    Prírodná koža
Puzdro:    Prírodná koža
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com