close
loading
Kolyma Black line

Kolyma Black line

Cena: 149 EUR
Množstvo kusov: 

Kolyma Black line

Kolyma – alebo Zlatá Kolyma. Pomenovania pochádza od rieky Kolyma na Ruskom ďalekom severe. Kolymský kraj je miestom s doslova nádhernou prírodou, kde ešte aj dnes je možné nájsť miesta, kde noha človeka ešte nikdy nevstúpila.

 

Kolyma je zlatonosná rieka. Jeden z najznámejších odborníkov na priemyselnú ťažbu zlata geológ Eduard Anert ešte v roku 1917 urobil odhady tkz. Zlatého potenciálu Ruska. Anert odhadol zásoby rýdzeho zlata na vtedy málo preskúmanej Kolyme na 3,8 tisíc ton a spojil hlavné vyhliadky ťažby zlata v Rusku práve s oblasťou Ochotska a Kolymy. Na túto dobu to bola fantastická predpoveď... a ona sa naplnila. Na Kolyme sa taží zlato dodnes.

 

Nôž Kolyma má klasickú charakteristiku Bowie – čo je nôž, ktorý je neodmysliteľne spojený práve s chaosom tkz. Zlatej horúčky v oblasti Aljašky. V tie isté roky ani Kolymu neobišla identická Zlatá horúčka.

 

Nôž Kolyma patrí do „riečnej série nožov“ – ktorá bola navrhnutá pre jednotky horských strelcov. Ideálny nôž pre extrémne ťažké podmienky divokej prírody s rukoväťou, ktorá má vynikajúci ergonomický a adhézny design.

 

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.
Certifikát noža nájdete tu.

 

Charakteristika noža

Celková dĺžka: 280  mm
Dĺžka čepele: 160  mm
Hrúbka čepele: 4,7  mm
Šírka čepele: 30  mm
Materiál čepele: oceľ 65Х13 alebo import analóg
Spracovanie čepele: Čierne pokrytie Stone wash
Tvrdosť: 57-59 HRC
Materiál rukoväte: Elastron G
Puzdro: Prírodná koža,  ABS Polymér výstuha 
Poznámka: Patrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com