close
loading
Kortík Dôstojnícky

Kortík Dôstojnícky

Cena: 380 EUR
Množstvo kusov: 

Kortík Dôstojnícky

Kortík morský - 100% Originálny morský kortík dôstojnícky VMF RF (Vojenno Morskoj Flot Ruskej federácie - Vojenská morská flotila) ako neoddeliteľná súčasť slávnostnej - bielej uniformy počas významných príležitostí, vzor 1940, ktorý sa používa dodnes. Kortík, ako osobná zbraň sa udeľuje vždy slávnostne a to pri príležitosti pridelenia dôstojníckej hodnosti.

 

Ako štandardná súčasť výzbroje Morského Flotu sa Kordík používa od čias Petra Veľkého. Kortík sa používal v takzvanom abordážnom boji, pričom v novodobej histórii abordáž stratila svoje opodstatnenie a tak sa kortík stal v prvom rade súčasťou slávnostnej uniformy.

 

Na Kortíku je významné práve jeho zdobenie - vyobrazenie tkz. prvej líniovej lode Poltava z roku 1712. Poltava sa stala prvou bojovou loďou plne postavenou v tkz. Sankt-Peterburgskej admiralite. Poltava významne prispela k víťazstvu v tkz. Severnej vojne nad švédskou flotilou a bola loďou nositeľom vojenskej zástavy Petra Veľkého. Pomenovanie lode Poltava - podľa mesta na počesť významného víťazstva nad Švédmi v bitke pri Poltave v roku 1709, čo viedlo de facto k strate hegemónie Švédska v Európe.

 

Ozdobné kovanie je vyhotovené z mosadze so symbolmi dvojhlavý orol a hviezdy zdobený juvelírnym graírovaním v Zlatouste spoločnosťou Zlatoustovská gravúra

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    322  mm
Dĺžka čepele:    212  mm
Hrúbka čepele:    3  mm
Šírka čepele:    17  mm
Materiál čepele:    oceľ 70Х16МФС
Spracovanie čepele: leštená
Tvrdosť:    57-59 HRC
Materiál rukoväte:   Biely polymér nahradzujúci slonovinu
Puzdro:   Drevo, Prírodná koža, Mosadz
Poznámka:   Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com