close
loading
Kortík morský

Kortík morský

Cena: 330 EUR
Množstvo kusov: 

Kortík morský

Kortík morský - jedinečný exemplár kortíka zhotovený na závode  Melita K a zdobený juvelírnym graírovaním v Zlatouste spoločnosťou Zlatoustovská gravúra. Kortík vrátane sériového čísla.

Kortík je v samotnej podstate považovaný za typ kindžala, ktorý sa od 16. storočia významne používal v takzvanom abordážnom boji. Ako štandardná súčasť výzbroje Morského Flotu sa kordík používa od čias Petra Veľkého. V novodobej histórii abordáž stratila svoje opodstatnenie a tak sa aj kortík stal v prvej miere súčasťou slávnostnej uniformy.

Čepeľ  v konštrukcii ploského romboidného tvaru – štvorhran v tvare diamantu po priereze, z materiálu pochrómovaná uhlíková oceľ. Ozdobné kovanie je vyhotovené z mosadze s ručne vyhotoveným gravírovaním s morským motívom brigantíny a kotvy, ktoré sú pozlátené. Drevená pošva je potiahnutá čiernou kožou.

Kompozícia rukoväte kortíka je zhotovený z masívnej gardy – tkz. efes v tvare písmena S a hlavice so symbolom dvojhlavej orlice a  hviezdy. Rukoväť v dizajne slonoviny. Rukoväť je vybavená zapadajúcim zámkom, ktorý udržuje čepeľ kortíka bezpečne v pošve - pre vybratie kortíka z pošvy je potrebné stlačiť bezpečnostnú poistku.

Kortík, ako osobná zbraň s príslušnými znakmi hodnosti sa udeľuje vždy slávnostne a to pri príležitosti pridelenia  dôstojníckej hodnosti. Vynikajúci darčekový nôž.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    322  mm
Dĺžka čepele:    212  mm
Hrúbka čepele:    3  mm
Šírka čepele:    17  mm
Materiál čepele:    oceľ 70Х16МФС
Spracovanie čepele: leštená
Tvrdosť:    57-62 HRC
Materiál rukoväte:   polymér nahradzujúci slonovinu
Puzdro:   Drevo, Prírodná koža, Mosadz
Poznámka:   Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com