close
loading
Maya

Maya

Cena: 1555 EUR
Množstvo kusov: 

Maya

Nôž Mayanôž veľkej civilizácie Majov, ktorej korene siahajú až do 6 tisícročia pred Kristom (niektoré zdroje uvádzajú až 8000), pričom za koniec civilizácie Majov sa považuje príchod španielov v roku 1520 - civilizácia Majov trvala takmer neuveriteľných 10 tisíc rokov. 

 

Podľa knihy Popol Vuh, ktorú môžeme nazvať doslova Bibliou Majov - opisuje identické historické udalosti, Majovia prišli do Ameriky v dvoch etapách. Prvá skupina bola z východu, z Atlantického oceánu a viedol ich Itzamna, biely muž. Ďalšia skupina pochádzala z Tichého oceánu a viedol ju Kukulkan, staviteľ pyramíd.

 

O pôvode Majov hovorí ešte staršia Kniha rád (od slova radiť) - Majovia prišli do Ameriky z kontinentu Mu, bol to obrovský kontinent s veľkými mestami a populáciou 60 miliónov ľudí. Kontinent sa potopil na dno Atlantického oceána asi pred 11,5 tisíc rokmi.    

 

Nehľadiac na pôvod, Starí Majovia dosiahli intelektuálne a kultúrne výšiny, ktorým sa dodnes nemôže vyrovnať nikto v našom tkz. Novom svete. Obzvlášť pôsobivé sú výsledky v astronómii a matematike.

 

Mayovia dokázali zostaviť mimoriadne presný kalendár na tisíc rokov dopredu – okrúhly strieborný ornament na garde noža je zobrazenie Kalendára Majov. Súčasní moderní vedci tvrdia, že zostavenie takéhoto kalendára by trvalo najmenej 10 tisíc rokov.

 

Asi najzábavnejšia skutočnosť súvisiaca s kvalitou výskumu a poňatím majskej civilizácie je záver vedcov, ktorí podľa nápisov na jednej stele „rozlúštili“, že majský kalendár skončí 21. decembra 2012. Mnohí z nejakého dôvodu začali tento dátum považovať za dátum konca sveta.

 

Vráťme sa k nožu – ten zobrazuje najznámejšieho panovníka Majov – Pakal Veľký, vrátane vyobrazenia Chrámu nápisov v historickom meste Palenque, na podstavci noža.

 

Bohaté zdobenie rukoväte noža s podobou majského písma do ebenu najvyššej triedy. Mimoriadne zložitý damask s jedinečnou a nádhernou kresbou. Nôž triedy LUXURY.

Individuálna autorská kolekcia spoločnosti OOO PP Kizlyar.

  

Materiály: Eben, Striebro, Damask oceľ, tvrdosť 57-59 HRC, bronz, buxus

Autor: Bajrambaev D.

 

Komplet s podstavcom, certifikátom a darčekovou krabicou.
 

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    285  mm
Dĺžka čepele:    170  mm
Hrúbka čepele:    4  mm
Šírka čepele:    30  mm
Tvrdosť:    57-59 HRC
Materiál rukoväte:  čierne drevo Eben, mosadz, postriebrené, bronz
Puzdro:    neobsahuje

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com