close
loading
NR 18 ARMIA Khaki

NR 18 ARMIA Khaki

Cena: 108 EUR
Množstvo kusov: 

NR 18 ARMIA

 Nôž NR 18 ARMIA ROSSIJI - špeciálna verzia – súčasná interpretácia legendárneho Noža Rozviedčíka s novým znakom Armády Ruskej federácie.

 

Nové logo pod názvom ARMIA ROSSIA bolo schválené v roku 2014. Jedná sa v princípe o tkz. Hviezdu Marsu, ktorá sa v cárskej armáde používala v zlatej farbe a po roku 1917 vo farbe červenej. 

 

Hviezda Marsu je symbolom spojeným s armádou z čias meniacej sa Rímskej ríše na kresťanskú, pričom korene používania päťcípej hviezdy ako symbolu štátnosti siahajú ešte ďalej a to do čias Sumerov a Babylonu, čo je cca 3500 rokov pred Kristom, kde sa hviezda štandardne objavuje na pečati vládnucej dynastie ako symbol moci. 

 

Pentagram alebo päťcípa hviezda sa ako vojenský symbol nevyberá náhodne – Hviezda je ochrancom pred zlými silami a zároveň ochrancom stability – teda ako vojak - a na druhej strane vojak v podobe Hviezdy dostáva amulet ochrany pred ničivými silami, ktoré sú v boji tak potrebné.

 

U starých Slovanov päťcípa hviezda bola znakom boha Jarila – boha Jari, ktorý je ochrancom vojakov a roľníkov – teda do bodky presne ako boh Mars. 

 

NR-18 je univerzálny taktický nástroj, ktorý je možno použiť ako v bežných životných situáciách, tak aj v podmienkach prežitia vo voľnej prírode.
Certifikát noža nájdete tu.

 

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    279  mm
Dĺžka čepele:    141  mm
Hrúbka čepele:    4.8  mm
Šírka čepele:    24  mm
Geometria čepele:    priama, zužujúca sa k ostriu
Materiál čepele:    AUS-8
Spracovanie čepele:    BLACK STONE WASH
Tvrdosť:    58-59 HRC
Materiál rukoväte:    Elastron G
Hrúbka rukoväte:    17  mm
Puzdro:    ABS Polymér
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com