close
loading
NSK LEMAX-2 KGB

NSK LEMAX-2 KGB

Cena: 299 EUR
Množstvo kusov: 

NSK LEMAX 2 KGB

NSK LEMAX-2 ELMAX KGB - IKONICKÝ dôstojnícky nôž príslušníkov KGB – Za službu vlasti.

 

Keď v roku 1954 vzniká KGB - „Комитет государственной безопасности“, v preklade: Výbor pre štátnu bezpečnosť ako dôsledok zmien s príchodom do vedenia Sovietskeho zväzu Nikitu Sergejeviča Chruščova, uvoľnení členovia tkz. Strategickej rozviedky, ktorí prešli Veľkou vlasteneckou vojnou, odchádzajú do výsluhy s medailami a aj s týmto nožom.

 

Nôž sa za obdobie vlády Nikitu Chruščova v darčekovom fonde sekretariátu komunistickej strany neujal, no s príchodom nového generálneho tajomníka strany Leonida Iľjiča Brežneva v roku 1964, kedy sa opäť vrátili do silových štruktúr veteráni v úlohe poradcov, spomenuli si aj na tento nôž. A tak nôž, ktorý bol vzkriesený zo zabudnutia, teší dodnes mnohých zberateľov alebo potomkov pracovníkov špeciálnych služieb pracujúcich pod značkou KGB - ako jednej z najefektívnejších tajných služieb. 

 

PRÉMIOVÉ darčekové vyhotovenie - 100% ručná práca - IBA NAJLEPŠIE materiály: oceľ ELMAX Böhler-Uddeholm, konštrukcia noža NEREZ, rukoväť materiál kompozit G10. 
 
Skladací nôž LEMAX KGB je veľmi peknou dobovou spomienkou na časy, kedy písala dejiny jedna z najmocnejších a najúčinnejších spravodajských služieb na svete.
 
Mimoriadne efektný a plne funkčný dobový nôž, ktorý poteší každého zberateľa a milovníka nožov klasického sovietskeho dizajnu, ktorý bol vyrobený v spoločnosti Klinok Lemax podľa našej požiadavky.

 
Charakteristika noža
Celková dĺžka:    245  mm
Dĺžka čepele:    105 mm
Hrúbka čepele:    3,4  mm
Šírka čepele:    23  mm
Materiál čepele:   
oceľ ELMAX
Spracovanie čepele:    leštená
Tvrdosť:    60 - 61 HRC
Materiál rukoväte:    G10, NEREZ
Puzdro:    Prírodná koža
Poznámka:  Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com