close
loading
Polárny 2 Elmax

Polárny 2 Elmax

Cena: 208 EUR
Množstvo kusov: 

Polárny 2 Elmax

Nôž Polárny 2 ELMAX - Nôž najvyššej triedy, ktorý sa vyrába iba na objednávku. Luxusné vyhotovenie: oceľ ELMAX Böhler-Uddeholm od rakúskej spoločnosti Voestalpine AG. Oceľ ELMAX je typickým príkladom vysoko kvalitnej švédskej metalurgie, ktorú rozpracovala švédska spoločnosť Uddeholms AB, keď bola ešte samostatnou spoločnosťou a to pod patentovaným obchodným názvom Uddeholm Elmax SuperClean. 

 

Elmax má mimoriadnu odolnosť voči opotrebovaniu - ostrie vydrží mimoriadne dlho, tvrdosť dosahuje hodnoty škály uhlíkových ocelí a to 60 – 62 stupňov Rockwella pričom oceľ je vzhľadom na vysoký obsah chrómu korózii odolná. Rukoväť vyrobená z dreva čierneho hrabu, ktorý má kvality ebenového dreva, mosadzná garda/ochrana prstov vyrobená z mosadze dotvára tkz. Gold Design noža.

 

Nôž Polárny - nôž Severu je mohutný, štýlový a odolný so spoľahlivou čepeľou s vyobrazením kompozície súhvezdí Veľkej a Malej medvedice (Malý a Veľký voz) a hviezdy Polárky.

Klasická, ergonomicky tvarovaná rukoväť je pohodlná aj pre veľké ruky - nôž sebavedome a pevne spočíva v dlani aj keď máte rukavice, čo je dôležité pre obyvateľov severu. Optimálne tvarovanie hlavice rukoväte zabraňuje vykĺznutiu  noža pri rezacích prácach smerom od seba. Na hlavici rukoväte otvor pre šnúrku.

Spoľahlivá a mohutná čepeľ o hrúbke 4,5 mm - výrazné konkávne línie smerom k ostriu zabezpečujú vynikajúcu kvalitu a presnosť rezu.

Nôž Polárny je skutočne veľmi vážny nástroj, s ktorým prežijete kdekoľvek a je skvelou voľbou pre dobrodružstvo nie len počas zimného lovu.

Materiály

Oceľ Böhler-Uddeholm ELMAX, tvrdosť 60-62 HRC, Čierny hrab, Mosadz

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    237  mm
Dĺžka čepele:    126  mm
Hrúbka čepele:   4.5  mm
Šírka čepele:    31  mm
Materiál čepele:    oceľ
ELMAX
Spracovanie čepele:    leštená
Tvrdosť:   
60-62 HRC
Materiál rukoväte:    Čierny hrab, Mosadz
Puzdro:   Prírodná koža
Poznámka:   Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com