close
loading
Šabľa "La Noblesse"

Šabľa "La Noblesse"

Cena: 2670 EUR
Množstvo kusov: 

Šabľa "La Noblesse"

Šabľa – Ceremoniálna šabľa, ktorú používa Navyššia Aristokracia ( a staré šľachtické rody) a Generalita (Armádne zložky) pri mimoriadnych slávnostných udalostiach - v šľachtickej bielej slávnostnej forme - Kombinácia Biela farba a Zlato bola vždy symbolom aristokracie - najvyššej vrstvy.  

 

Nádherný a funkčný zberateľský kúsok - Darčekový nôž, vhodný do zbierky excelentných znalcov a mimoriadných zbierok triedy Superior.

 

Šabľa "La Noblesse" predstavuje jedinečný príklad aristokratickej tvorby – biela koža, damasková oceľ, rukoväť kel mamuta - mamutia slonovina, červený fianit 5ks, zlato, striebro - celistvé odliatky, matové a černené Niello. Na hlavici rukoväte leopard -  tkz. kaukazský leopard/bars - symbol šľachty - ktorý v terminológii heraldiky symbolizuje odvahu v boji a vytrvalosť. Ľadovo modré oči Barsa vyzývajú strach u nepriateľa a podľa legendy bars dokáže nájsť východisko z akejkoľvek situácie prefíkanosťou alebo v extrémnych prípadoch silou.

 

Vyhotovuje sa aj šabľa radového vojska v čiernej koži.

 

Históriu Šabľe začínajú oficiálne písať Maďarskí husári, v Rusku Strelci Cárskej armády, ktorí tvorili rovanko ako Husári vybranú a privilegovanú elitu vojska. Oddiely strelcov formoval príkazom cár Ivan IV. Hrozný v roku 1550 a tvorili prvú regulárnu armádu v Rusku. A práve za pomoci Strelcov, tak ako aj Husárov sa dosiahli najvýznamnejšie víťazstva.

 

Šabľa postupne nahradila vo výzbroji meč, ktorý mal svoje opodstatnenie u pechoty. S čoraz významnejšou pozíciou ťažkej kavalérie sa presadzuje šabľa, ktorej ohnutá geometria sa prebrala od turkických národov. Vďaka svojej mimoriadnej efektívnosti v boji sa rozšírila najprv do východnej Európy - Maďarskí a Poľskí Husári a následne aj do západnej Európy -  šabľu preberá do výzbroje Napoleon Bonaparte v rokoch 1805 - 1812. Aj za pomoci šable dobyli Napoleonove vojská celú vtedajšiu Európu.

 

V princípe bez šable sa v súčasnosti nezaobíde žiadna významná ceremoniálna udalosť či sa jedná o Aristokraciu alebo Armádne zložky a to po celom svete.  

 

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené  svoje vlastné identifikačné číslo.

 

Charakteristika noža
Celková dĺžka    925 mm
Dĺžka čepele    785 mm
Hrúbka čepele    5 mm
Šírka čepele    30 mm
Materiál čepele    Damasková oceľ
Tvrdosť    57-59 HRC
Materiál rukoväte   Kel mamuta, striebro, zlato, drahokamy červený fianit
Púzdro    Drevo, Koža, striebro, zlato, 
červený fianit

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com