close
loading
Saska Dragunska TKV 2

Saska Dragunska TKV 2

Cena: 590 EUR
Množstvo kusov: 

Dragunska Saska Oficierska

Šaška Dragúnska  Oficierska  (dôstojnícka) TKV 2 - vzor 1881 v imperátorskom vyhotovení. Dragúnska šaška sa nazýva aj šaška s efesom – efes sa skladá s rukoväte s masívnou hlavicou a gardy/ochrany prstov. Dragúnska šaška má tradičný tvar čepele kaukazskej šašky.

V roku 1881 v cárskej armáde dochádza k podstatnej reforme vo výzbroji armády. U chladných zbraní bola určená za typový vzor čepele kaukazská čepeľ, ktorej sa hovorí aj "волчок" – vĺčok.

Dragúnska šaška ako štatutárna zbraň dragúnov – jazdeckej pechoty,  nahrádza v roku 1881 plošne vo výzbroji dragúnske šable, šable kavalérie a šable pechoty a to ako u radových vojakov tak aj  u dôstojníkov a generálov. Šable sa  naďalej používali už iba v čase mieru a ako súčasť slávnostnej uniformy.

Od roku 1913 Dragúnska šaška získava status štátneho vyznamenia, ktoré bolo udeľované za mimoriadne preukázanú osobnú statočnosť a obetavosť.  Dragúnska šaška sa tak stala tkz. „Zlatou zbraňou“ udeľovanou za chrabrosť.

Po roku 1917 Červená armáda Dragúnsku šašku preberá do výzbroje armády pre veliteľské štruktúry armády. Dragúnska šaška vzor 1940 je prijatá do výzbroje ako tkz. generálska šaška.

Nádherný a funkčný zberateľský kúsok, ktorý nesie v sebe slávu Ruskej imperátorskej armády - s vyobrazením imperátorského erbu na hlavici rukoväte. Darčekový nôž, vhodný do zbierky každého zberateľa.

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené svoje vlastné identifikačné číslo.
Certifikát noža nájdete tu.


Charakteristika noža
Celková dĺžka    920 mm
Dĺžka čepele    780 mm
Hrúbka čepele    5,6 mm
Šírka čepele    35 mm
Geometria čepele   
kindžálna - s mierny ohnutím, obojstranné bojové ostrie pri hrote
Materiál čepele    oceľ 50Х14 MF alebo import analóg
Spracovanie čepele    leštená
Tvrdosť    57-59 HRC
Materiál rukoväte    Kaukazský orech, obojstranná mosadzná garda
Puzdro    drevo, koža, mosadz
Poznámka:  Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com