close
loading
Slovanský Víťaz - bojovník

Slovanský Víťaz - bojovník

Cena: 1537 EUR
Množstvo kusov: 

Slovanský Víťaz - bojovník 

Nôž Slovanský Víťaz – elitná luxury autorská kompozícia spoločnosti OOO PP Kizlyar.

 

Nôž Slovanský Víťaz zobrazuje tradičné symboly starých Slovanov:

Sokol Rároh – jedná sa o neoddeliteľný symbol Slovanov a následne Slovanských bojovníkov - Štít, zavesený na ramene Vojína, na ktorom je vyobrazený Sokol.

Ponímanie Slovanov ako detí bohov sa viaže na slnečné obrady, preto Slovania v boji nikdy nečernili svoju zbroj – vždy sa jednalo o svetlých bojovníkov.

Sokol je preto odrazom nebies a zároveň predstavuje slobodu, odvahu a neporaziteľnosť - sokol je v boji neporaziteľný - preto so symbolom Sokola odchádzal každý muž do boja.

 

Slovanský bojovník drží v ruke meč Kladenec - ktorý je veľký, široký a ťažký, aby ho nebolo nutné používať. U starých Slovanov existovala múdrosť: Slovanský bojovník je Sokol, žije iba svojim mečom.

 

Dominantnou časťou kompozície noža je motív Porazenie draka Slovanským bojovníkom - na garde noža. Za týmto motívom sa ukrýva oveľa staršie slovanské ponímanie histórie:

Podľa starých Slovanov máme rok 7528 (rok 2020)  - letopis sa datuje od tkz. Uzavretia mierovej zmluvy medzi národmi v Hviezdnom chráme - chronológia sa datuje od víťazstva tkz. Veľkej Rasy nad Veľkým Drakom (stará Čína) pred 7528 rokmi. Starí Slovania zobrazili toto víťazstvo v podobe obrazu: Víťazný Bojovník na koni zasahuje kopijou Draka.

 

Slovanský letopisný kalendár (v súčasnosti letopočet) sa reálne používal u všetkých slovanov. Ako posledný ho v Európe zrušil Peter I. Príchod kresťanstva tak znamenal metamorfózy, ktoré priviedli k tomu, že z kalendára sa u Slovanov odstránilo 5508 rokov a nový rok sa z jesennej rovnodennosti preniesol na 1 január. A z Víťazného Slovanského Bojovníka na koni sa stáva symbol svätého Juraja.

 

Na hrudi Slovanského Bojovníka je okrem iného mohutné Hromové koleso, ktoré chráni pred úderom a všeobecnými ťažkosťami v boji alebo v živote - Hromové koleso alebo Perúnovo koleso sa viaže s kultom Perúna, ktorý okrem toho, že je veľmi zjdenodušene považovaný za boha hromu a ochrancu vojínov, je aj symbolom záchrany a spasenia. Perún je víťazom nad temnom v troch datovaných bitkách, bol na Zemi a očakáva sa jeho štvrtý príchod - čo je v princípe identické ponímanie príchodu Mesiáša. 

 

Slovanský Víťaz držiaci v ruke Slovanský meč - je nádherným kabinetným nožom s hlbokým Slovanským duchom, ktorý ozdobí vašu kanceláriu alebo pracovňu. 

 

Materiály: Plamenný Eben – Macassar Eben, Zlato, Striebro, Damask oceľ, tvrdosť 57-59 HRC, bronz, hrab
Autor: Bajrambaev D.

Komplet s podstavcom, certifikátom a darčekovou krabicou.

 

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    320  mm
Dĺžka čepele:    180  mm
Hrúbka čepele:    5  mm
Šírka čepele:    38  mm
Tvrdosť:    57-59 HRC
Materiál rukoväte:  čierne drevo Macassar, mosadz, pozlátené, postriebrené, bronz
Puzdro:  neobsahuje

Poznámka: Patrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com