close
loading
Smersh 5

Smersh 5

Cena: 307 EUR
Množstvo kusov: 

Smersh 5

Smersh 5 - oficiálny nôž Červených/krepových baretov – elita vojsk SPECNAZ. Na získanie červeného baretu, ktorý symbolizuje pot, krv a slzy, je potrebné prejsť špeciálnymi skúškami, ktoré sú oficiálne stanovené normatívom Vojsk špeciálneho určenia RF - terajšej Národnej gardy.

 

Smersh 5 - nôž LEGENDA,  je v súčasnosti považovaný za jeden z najúspešnejších vojenských nožov postavených na legende NR-40, neskôr NR-43.  Čepeľ má doslova vynikajúce penetračné vlastnosti, ktorým napomáha obojstranná garda/ochrana prstov.

Nôž Smerš 5 dostal pomenovanie po kontrarozviedke, ktorá fungovala v období 2 svetovej vojny. Smerš je v podstate skratka, ktorá znamená „Smerť Špiónam“/ v preklade smrť špiónom.
Smerš je považovaný za najúspešnejšiu rozviedku 2. svetovej vojny, ktorá dokázala efektívne eliminovať nemecký Abwehr. Súčasťou vybavenia rozviedčikov bol samozrejme nôž rozviedčika.

Inžinieri spoločnosti Melita-K mysleli okrem bojových vlastností aj na praktickosť noža mimo bojových situácii - preto je nôž vybavený tkz. falošným alebo „rúbajúcim“ ostrím na chrbte čepele, ktoré je mimoriadne praktické pri príprave jedla z ulovenej zveri alebo rýb. A pomôže aj mimoriadne praktický detail – skosenie čepele na špičke pre pohodlné otváranie a jedenie jedla z konzervy.

Komplet dodávaný s koženým puzdrom s ABS výstuhou. Výroba modelu Smersh 5 sa vykonáva na základe osobitných a iba oficiálnych objednávok a do bežného predaja sa tento nôž nedodáva.

Nôž je vyrobený patentovanou technológiou spoločnosti MELITA-K – Patent № RU 2041005; RU 2195382; WO 01/060537, kde oceľ 70Х16МФС je valcovaná za studena, čím sa vytvorí rezná časť čepele, na ktorú nemajú vplyv tkz. zmeny v oceli vyvolané teplom pri brúsení.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    270  мм
Dĺžka čepele:    150  мм
Hrúbka čepele:    3,6  мм
Šírka čepele:    27  мм
Geometria čepele:    Geometria priama
Materiál čepele:    oceľ
70Х16МФС
Spracovanie čepele:    antireflex SATIN
Tvrdosť:    čepeľ 52-56 HRC
Materiál rukoväte:   
Termoelastoplast
Hrúbka rukoväte:    25  mm
Puzdro:    Prírodná koža, ABS výstuha
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com