close
loading
Survivalist X D2 GREY TW

Survivalist X D2 GREY TW

Cena: 144 EUR
Množstvo kusov: 

Survivalist X D2 GREY TW

Nôž Survivalist D2 - GREY TACTICAL WASH MILITARY verzia. Rukoväť noža - vysokoodolný kompozitný materiál na báze sklenených vlákien G10.

 

Nôž Survivalist prešiel upgrade-om, pričom dôraz sa kladol na zjednodušené vyhotovenie. Nôž sa zaradil do kategórie masívnych a ťažkých nožov v prvom rade určeným na sekacie práce s možnosťou vysokého zaťaženia.

 

Full tang verzia noža Survivalist s pokrytím čepele SW - STONE WASH, ktorý bol pôvodne vybavený plnocenným setom na prežitie umestneným vo vodotesnej rukoväti. Survivalist – je v princípe plnokrvná spomienka na sovietsky nôž na prežitie z afgánskej kampane NV-1 Basurmanin vzor 1991.

 

Z noža Survivalist je možne v prípade núdze zhotoviť plne funkčnú kopiju. Za týmto účelom sú na čepeli/garde dva okrúhle otvory a rukoväť je možné za pomoci upevňovacej šnúry uchytiť k palici  – odporúčané je použitie nylonovej padákovej šnúry z puzdra MOLLE pre čo najvyššiu pevnosť.

Súčasťou noža je taktické puzdro MOLLE. Pri navrhovaní puzdra sa bral do úvahy celý rad požiadaviek, aby puzdro spĺňalo prísne štandardy NATO: nôž nesmie pri nosení vydávať v puzdre akýkoľvek zvuk, nôž sa vkladá do pošvy akoukoľvek stranou, uchytenie noža v puzdre aspoň v dvoch upevňovacích bodoch.

Puzdro MOLLE ponúka možnosť nosenia noža v ľubovoľnej polohe – dokonca môže byť obrátené aj smerom nahor a nôž bude bezpečne sedieť v pošve. Čepeľ v úprave SATIN STONE WASH, ktorá minimalizuje viditeľnosť škrabancov na čepeli.
Certifikát noža nájdete tu.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    330  мм
Dĺžka čepele:    193  мм
Hrúbka čepele:    5.2  мм
Šírka čepele:    38  мм
Geometria čepele:    Forma machete
Materiál čepele:    oceľ D2
Spracovanie čepele:   Tactical Wash pokrytie
Tvrdosť:   
60±1 HRC
Materiál rukoväte:    G10
Hrúbka rukoväte:    18 mm
Puzdro:    Molle taktické puzdro
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com