close
loading
Survivalist X D2 TW ARCTIC SERRATED

Survivalist X D2 TW ARCTIC SERRATED

Cena: 189 EUR
Množstvo kusov: 

Survivalist X D2 TACWASH ARCTIC SERRATED

Survivalist X vo vyhotovení ARCTIC - s účinným pokrytím pre podmienky Arktídy a Polárnych oblastí Severu.

 

Survivalist – plnokrvná spomienka na sovietsky nôž na prežitie z afgánskej kampane NV-1 Basurmanin vzor 1991. Multifuncionálny technický nôž na prežitie - statný a silný s hrúbkou čepele 5 mm. Rozmery a hmotnosť noža  umožňujú vykonávať aj rezacie aj sekacie prácu s veľkou účinnosťou.

Typová séria X má striktné asketické tvary vychádzajúce z prototypu NV-1. Na čepeli noža pribudlo pravítko. Rukoväť vyrobená z duralu, v ktorej sa bezpečne nachádza kapsula so sadou na prežitie, ktorá obsahuje: sadu poveternostne odolných zápaliek, ihlu s niťou, vlasec (silón na rybe) s tromi rôznymi háčikmi a dvomi závažiami, medený drôt, zicherku (zapínací špendlík), dva chirurgické nože rôznych veľkostí, sterilné náplaste – to všetko uzavreté v hermetickej kapsule.

Z noža Survivalist je možne v prípade núdze zhotoviť plne funkčnú kopiju. Za týmto účelom sú na čepeli/garde dva okrúhle otvory a rukoväť má po celej dĺžke vyfrézované vybratia s rozpätím pre upevňovaciu šnúru na uchytenie k palici  – odporúčané je použitie nylonovej padákovej šnúry z puzdra MOLLE pre čo najvyššiu pevnosť.

Pre doplniteľnú pevnosť kopije namiesto štandardného uviazania rukoväte k palici z boku môžete odskrutkovať vrch rukoväte a vložíte do nej palicu o vhodnom priemere a dodatočne ju upevníte padákovou šnúrou.

Súčasťou noža je taktické puzdro MOLLE. Pri navrhovaní puzdra sa bral do úvahy celý rad požiadaviek, aby puzdro spĺňalo prísne štandardy NATO: nôž nesmie pri nosení vydávať v puzdre akýkoľvek zvuk, nôž sa vkladá do pošvy akoukoľvek stranou, uchytenie noža v puzdre aspoň v dvoch upevňovacích bodoch.

Puzdro MOLLE ponúka možnosť nosenia noža v ľubovoľnej polohe – dokonca môže byť  obrátené aj smerom nahor a nôž bude bezpečne sedieť v pošve. Čepeľ v úprave TACTICAL WASH.
Certifikát noža nájdete tu.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    315  мм
Dĺžka čepele:    185  мм
Hrúbka čepele:    5  мм
Šírka čepele:    38  мм
Geometria čepele:    Forma machete
Materiál čepele:    oceľ D2
Spracovanie čepele:    GREY TACTICAL WASH pokrytie
Tvrdosť:   
60±1 HRC
Materiál rukoväte:    Duralumin
Hrúbka rukoväte:    28 mm
Puzdro:    Molle taktické puzdro, darčeková krabica
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com