close
loading
Survivalist Z GREY TITAN

Survivalist Z GREY TITAN

Cena: 185 EUR
Množstvo kusov: 

Survivalist Z grey titan

Prototypom noža Survivalist  je sovietsky nož na prežitie z afgánskej kampane NV-1 Basurmanin vzor 1991. Multifuncionálne technické pomôcky, ktoré obsahuje Basurmanin sa umiestnili na čepeľ noža Survivalist, takže pri nosení noža pri operáciách viac nedochádza k ich strateniu.

 

Survivalist vo vyhotovení gray titan -  nôž na prežitie, statný a silný s hrúbkou čepele 5 mm. Rozmery a hmotnosť noža  umožňujú vykonávať aj rezacie aj sekacie prácu s veľkou účinnosťou.

Na chrbte čepele noža píla, ktorá je určená na krízové rezanie všetkých drevených materiálov. Survivalist je taktiež vybavený Serratorom – ďalším ozubením pre jednoduché a rýchle rezanie lán, popruhov a ďalších materiálov.

Rukoväť vyrobená z duralu, v ktorej sa bezpečne nachádza kapsula so sadou na prežitie, ktorá obsahuje: sadu poveternostne odolných zápaliek, ihlu s niťou, vlasec (silón na ryby) s tromi rôznymi háčikmi a dvomi závažiami, medený drôt, zicherku (zapínací špendlík), dva chirurgické nože rôznych veľkostí, sterilné náplaste – to všetko uzavreté v hermetickej kapsule.

Z noža Survivalist je možne v prípade núdze zhotoviť plne funkčnú kopiju. Za týmto účelom sú na čepeli/garde dva okrúhle otvory a rukoväť má po celej dĺžke vyfrézované vybratia s rozpätím pre upevňovaciu šnúru na uchytenie k palici  – odporúčané je použitie nylonovej padákovej šnúry z puzdra MOLLE pre čo najvyššiu pevnosť.

Pre doplniteľnú pevnosť kopije namiesto štandardného uviazania rukoväte k palici z boku môžete odskrutkovať vrch rukoväte a vložíte do nej palicu o vhodnom priemere a dodatočne ju upevníte padákovou šnúrou.

Súčasťou noža je taktické puzdro MOLLE. Pri navrhovaní puzdra sa bral do úvahy celý rad požiadaviek, aby puzdro spĺňalo prísne štandardy NATO: nôž nesmie pri nosení vydávať v puzdre akýkoľvek zvuk, nôž sa vkladá do pošvy akoukoľvek stranou, uchytenie noža v puzdre aspoň v dvoch upevňovacích bodoch.

Puzdro MOLLE ponúka možnosť nosenia noža v ľubovoľnej polohe – dokonca môže byť  obrátené aj smerom nahor a nôž bude bezpečne sedieť v pošve. Čepeľ s titánovým grey pokrytím, ktorá bezpečne chráni čepeľ proti opotrebeniu.
Certifikát noža nájdete tu.


Charakteristika noža
Celková dĺžka:    315  мм
Dĺžka čepele:    185  мм
Hrúbka čepele:    5  мм
Šírka čepele:    38  мм
Geometria čepele:    Forma machete
Materiál čepele:    oceľ  AUS-8
Spracovanie čepele:    grey titan pokrytie
Tvrdosť:    58-60 HRC
Materiál rukoväte:    Duralumin
Hrúbka rukoväte:    28 mm
Puzdro:    Molle taktické puzdro, darčeková krabica
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com