close
loading
Vector AUS-8 SW

Vector AUS-8 SW

Cena: 138 EUR
Množstvo kusov: 

Vector AUS-8 SW

Nôž Vector - navrhnutý špecialistami závodu Kizlyar Supreme pre široké spektrum MILITARY používateľov vrátane použitia v silových štruktúrach RF. Na návrhu tohto noža, v úlohe konzultantov, sa významne podieľali predstavitelia bezpečnostných zložiek.

 

Vector je postavený na tradičných sovietskych bojových nožoch - ako je nôž Finka Vača Trud, HP-40, HP-43 Vishnya. Keby vojaci Červenej armády z obdobia II. svetovej vojny zobrali Vector do ruky, nepochybne by povedali: „toto je Finka“.

 

Korene noža siahajú jednoznačne do obdobia Veľkej vlasteneckej vojny – ale nôž Vector je zhotovený už z najnovších materiálov a v súlade s modernými armádnymi štandardmi.

 

A keďže v poslednom období požiadavky na takéto nože výrazne vzrástli, vývojári stáli pred vážnou úlohou – navrhnúť nôž špeciálne pre čo najširšie spektrum úloh s očakávaním, že na vzdialených poľných pochodoch  môže byť nôž jedinou a poslednou možnosťou a preto s týmto nožom bude treba robiť doslova úplne všetko.

 

Dĺžka čepele noža je 160 mm, hrúbka čepele 5,7 mm - dáva možnosť použiť nôž na tvrdú silovú prácu. Aby sa zároveň kompenzovala mohutnosť hrubky čepele, špecialisti navrhli konkávne sklony na 4/5 šírky čepele.

 

Vďaka týmto fazetám sa dosiahla relatívne tenká čepeľ, čo dáva nožu, bez akýchkoľvek kompromisov, vynikajúci kontrolovaný rez. Takže zmienka o poľnej kuchyni nebola v žiadnom prípade len hrou na slovíčka – táto funkcionalita bola premyslená u Vectora do detailu.

 

A špeciálne upozorňujeme aj na samotné puzdro: absolútna kompatibilita so systémom MOLLE. Možnosť upevnenia noža za pomoci spony – dva vyčnievajúce otvory v spodnej časti puzdra. A ak už nebudete mať pri sebe vôbec nič okrem šnúrky, tak špeciálne zárezy v tvare V pomôžu zafixovať nôž doslova napevno a to v ľubovoľnej polohe.

 

A my len dodáme – na nôž Vector sa čakalo doslova roky.

Certifikát noža nájdete tu.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    280  мм
Dĺžka čepele:    160  мм
Hrúbka čepele:    5,7  мм
Šírka čepele:    22,5  мм
Geometria čepele:   Bowie
Materiál čepele:    oceľ AUS-8
Spracovanie čepele:    Satin Stone Wash - pokrytie
Tvrdosť:    58
±1 HRC
Materiál rukoväte:    Kraton
Hrúbka rukoväte:    20  mm
Puzdro:    POLYPROPYLÉN
Poznámka:    Nepatrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com