close
loading
Mačka chvostovka vojenská

Mačka chvostovka vojenská

Cena: 185 EUR
Množstvo kusov: 

Mačka Deväťchvostovka Vojenská

Multi-chvostovka alebo „Mačka“ tkz. „Pleť“ (od slova pliesť) – v preklade bič, ktorý sa skladá z niekoľkých pletených chvostov – najčastejšie od dvoch do deviatich.

 

Historicky je Mačka Chvostovka doslova starodávnym nástrojom, ktorý v priebehu dejín ľudstva používali jazdci na kontrolu koní, pastieri na obranu, slúžila ako zbraň a používala sa na vykonávanie telesných trestov.

 

Klasická Vojenská Mačka má svoje striktné špecifikum - každý z chvostov, resp. vrkočov končí takzvaným krvavým uzlom, na ktorom je ďalších dva až deväť chvostov tkz. šlagov.

 

Známe sú vojenské trestné Chvostovky z obdobia Starého Ríma, kde sú uzly tvorené olovenými guľkami a nechýbali ani špeciálne „Plete Mačky“, do ktorých boli priviazané ostré jahňacie kosti - ich efekt mohol byť fatálny. Napríklad v starovekých Aténach bola chvostovka vyrobená dokonca z volských žíl. Chvostovka bola v princípe humánnejším spôsobom trestu ako mohutný Knut.

 

Mačka Chvostovka ako symbol trestu mala svoje rituálne miesto aj v domácnosti – napríklad ženích si v deň svadby dával do čižmy Mačku ako symbol moci nad manželkou.

 

Mačka Chvostovka môže byť aj v súčasnosti účinným prostriedkom obrany napríklad pri individuálnych potulkách lesom. Vďaka niekoľkým chvostom môže pokrývať veľké povrchy, čo je výhoda napr. oproti Nagajke, ktorá si už vyžaduje určité osvojenie praktických návykov a zručností. Široká rukoväť o dĺžke 36 cm poskytuje možnosť uchopenia do oboch rúk.

 

Ručná práca, výplet, pravá koža, majstrovské dielo. Plná vojenská verzia.

 

Charakteristika
Celková dĺžka    970  ± 100 mm

Dĺžka rukoväte    360 mm vrátane tkz. tureckej hlavy na oboch koncoch
Hrúbka rukoväte   30 mm

Dĺžka chvostov  590 ± 100 mm

Hrúbka chvostov  8 mm
Materiál   Prírodná teľacia koža

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com