close
loading
Bars Hrab Damask

Bars Hrab Damask

Cena: 380 EUR
Množstvo kusov: 

Bars Hrab Damask

Nôž Bars – Leopard od spoločnosti Severná koruna. Aristokratický nôž vo vyhotovení rukoväte z dreva vzácneho Kaukazského Čierneho hrabu.

Séria nožov Bars sa vyznačuje jednoduchými priamymi líniami. Čepeľ pre zvýšenie pevnosti obdržala rebro výstuhy vo svojej hornej časti. Tvrdosť damaskovej ocele dosiahla 58-60 HRC, vo vyhotovení 572 vrstiev. Nôž má vynikajúce stabilné rezné vlastnosti a ako bonus skutočne nádhernú kresbu na čepeli.

Rukoväť predstavuje návrat k tradičným kaukazským koreňom - Čierny hrab sa po stáročia používal na najdrahšie autorské strelné alebo chladné zbrane. Leštená mosadzná garda dotvára bezpečnostnú stránku noža a umožňuje jeho pohodlné uchopenie.

Absolútne vynikajúca kvalita damaskej ocele v kombinácii so silnou gardou a stabilnou rukoväťou sú znakom vynikajúceho loveckého noža.

Materiály: Čierny Hrab,  mosadz, Damask oceľ, tvrdosť 58-60 HRC

Absolútne každý nôž  z damaskej ocele je vyrobený iba ručne, pôvodnou technológiou dávnych majstrov. Jedinečná kvalita damaskej ocele sa vyníma v každom origináli noža. Dva druhy ocele splývajú do jedného celku so stovkami vrstiev, ktoré dávajú v jednom ostriu ako tuhosť tak i pružnosť. Čepeľ z damaskej ocele sa dlhšie neotupí, nehrdzavie, dokonca aj vtedy, ak bol nôž dlhú dobu vo vode.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    260  mm
Dĺžka čepele:    135  mm
Hrúbka čepele:   4,6  mm
Šírka čepele:    37  mm
Tvrdosť:    58-60 HRC
Materiál rukoväte:    Čierny Hrab, mosadz
Puzdro:    Prírodná koža

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com