close
loading
Bars Karelia Damask

Bars Karelia Damask

Cena: 380 EUR
Množstvo kusov: 

Bars Karelia Damask

Nôž Bars – Leopard od spoločnosti Severná koruna vo vyhotovení rukoväte Karelská breza. Séria nožov Bars sa vyznačuje jednoduchými priamymi líniami.  Aristokratický, funkcionálny nôž.

Čepeľ pre zvýšenie pevnosti obdržala rebro výstuhy vo svojej hornej časti. Tvrdosť damaskovej ocele dosiahla 58-60 HRC, vo vyhotovení 572 vrstiev. Nôž má vynikajúce stabilné rezné vlastnosti a ako bonus skutočne nádhernú kresbu na čepeli.

Rukoväť je vyrobená z dreva vzácnej dreviny Karelská breza, ktoré sa používa iba na najdrahšie autorské zbrane. Rukoväť tak získava nádherný mramorový ornament. Leštená mosadzná garda dotvára bezpečnostnú stránku noža a umožňuje jeho pohodlné uchopenie.

Absolútne vynikajúca kvalita damaskej ocele v kombinácii so silnou gardou a stabilnou rukoväťou sú znakom vynikajúceho loveckého noža.

Materiály: Karelská breza,  mosadz, Damask oceľ, tvrdosť 58-60 HRC

Absolútne každý nôž  z damaskej ocele je vyrobený iba ručne, pôvodnou technológiou dávnych majstrov. Jedinečná kvalita damaskej ocele sa vyníma v každom origináli noža. Dva druhy ocele splývajú do jedného celku so stovkami vrstiev, ktoré dávajú v jednom ostriu ako tuhosť tak i pružnosť. Čepeľ z damaskej ocele sa dlhšie neotupí, nehrdzavie, dokonca aj vtedy, ak bol nôž dlhú dobu vo vode.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    260  mm
Dĺžka čepele:    135  mm
Hrúbka čepele:   4,6  mm
Šírka čepele:    37  mm
Tvrdosť:    58-60 HRC
Materiál rukoväte:    Karelská breza, mosadz
Puzdro:    Prírodná koža

 

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com