close
loading
Sekatsch Hrab Damask

Sekatsch Hrab Damask

Cena: 380 EUR
Množstvo kusov: 

Sekatsch Hrab Damask

Nôž Sekáč Hrab od spoločnosti Severná koruna patrí do série nožov, ktorých tvar predurčil jednoduchý a funkčný dizajn. Sekač Hrab predstavuje praktický a pohodlný lovecký nôž.

Čepeľ noža je vyhotovená z vysokokvalitnej damaskovej ocele o tvrdosti 58-60 HRC, vo vyhotovení 572 vrstiev, takže nôž získal vynikajúce vlastnosti. Rezacie práce a sťahovanie kože zvláda hravo. Čepeľ má na chrbte dodatočne zhotovené falošné ostrie.

Pohodlná rukoväť je vyrobená zo vzácneho dreva Kaukazského Čierneho hrabu,  ktoré sa používa na Kaukaze po stáročia iba na najdrahšie autorské zbrane. Rukoväť tak získala opticky na mohutnosti. Mosadzná leštená garda dotvára bezpečnosť noža a umožňuje pohodlné uchopenie noža.

Absolútne vynikajúca kvalita damaskej ocele v kombinácii so silnou gardou a stabilnou rukoväťou sú znakom vynikajúceho loveckého noža.

Materiály: Čierny hrab,  mosadz, Damask oceľ, tvrdosť 58-60 HRC

Absolútne každý nôž  z damaskej ocele je vyrobený iba ručne, pôvodnou technológiou dávnych majstrov. Jedinečná kvalita damaskej ocele sa vyníma v každom origináli noža. Dva druhy ocele splývajú do jedného celku so stovkami vrstiev, ktoré dávajú v jednom ostriu ako tuhosť tak i pružnosť. Čepeľ z damaskej ocele sa dlhšie neotupí, nehrdzavie, dokonca aj vtedy, ak bol nôž dlhú dobu vo vode.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    250  mm
Dĺžka čepele:    125  mm
Hrúbka čepele:   4,5  mm
Šírka čepele:    32  mm
Tvrdosť:    58-60 HRC
Materiál rukoväte:    Čierny hrab, mosadz
Puzdro:    Prírodná koža

 

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com