close
loading
Sekatsch Karelia Damask

Sekatsch Karelia Damask

Cena: 380 EUR
Množstvo kusov: 

Sekatsch Karelia Damask

Séria nožov Sekáč od spoločnosti Severná koruna s jednoduchým a funkčným dizajnom predstavuje praktický a pohodlný lovecký nôž.

Čepeľ noža je vyhotovená z vysokokvalitnej damaskovej ocele o tvrdosti 58-60 HRC, vo vyhotovení 572 vrstiev, takže nôž získal vynikajúce vlastnosti. Rezacie práce a sťahovanie kože zvláda hravo. Čepeľ má na chrbte dodatočne zhotovené falošné ostrie.

Pohodlná rukoväť je vyrobená zo vzácneho dreva Karelskej brezy, ktoré sa používa ako zvyčajný materiál iba na najdrahšie zbrane. Rukoväť tak získala skutočne nádhernú kresbu a je zosilnená leštenou mosadznou gardou pre bezpečné a pohodlné uchopenie noža.

Absolútne vynikajúca kvalita damaskej ocele v kombinácii so silnou gardou a stabilnou rukoväťou sú znakom vynikajúceho loveckého noža.

Materiály: Karelská breza,  mosadz, Damask oceľ, tvrdosť 58-60 HRC

Absolútne každý nôž  z damaskej ocele je vyrobený iba ručne, pôvodnou technológiou dávnych majstrov. Jedinečná kvalita damaskej ocele sa vyníma v každom origináli noža. Dva druhy ocele splývajú do jedného celku so stovkami vrstiev, ktoré dávajú v jednom ostriu ako tuhosť tak i pružnosť. Čepeľ z damaskej ocele sa dlhšie neotupí, nehrdzavie, dokonca aj vtedy, ak bol nôž dlhú dobu vo vode.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    250  mm
Dĺžka čepele:    125  mm
Hrúbka čepele:   4,5  mm
Šírka čepele:    32  mm
Tvrdosť:    58-60 HRC
Materiál rukoväte:    Karelská breza, mosadz
Puzdro:    Prírodná koža

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com