close
loading
Shatun Karelia Damask

Shatun Karelia Damask

Cena: 380 EUR
Množstvo kusov: 

Shatun Karelia Damask

Nádherný aristokratický lovecký nôž od spoločnosti Severná koruna. Slovo Shatun (Šatun) znamená v ruštine pomenovania pre medveďa, ktorý v zime nespí a brodí lesom.

Tvrdosť damaskovej ocele dosiahla 58-60 HRC, vo vyhotovení 572 vrstiev. Nôž má vynikajúce stabilné rezné vlastnosti a ako bonus skutočne nádhernú kresbu na čepeli. Čepeľ noža s dvojitým ostrím a zosilňujúcim ramenom pôsobí mohutným dojmom. Nôž, ktorý sa hodí na poľovačku a je vysoko cenený ako darčekový nôž.
 
Pohodlná rukoväť je vyrobená z dreva vzácnej dreviny Karelská breza, ktoré sa vo všeobecnosti používajú iba na najdrahšie zbrane. Rukoväť má skutočne nádhernú kresbu a je zosilnená leštenou mosadznou gardou pre bezpečné a pohodlné uchopenie noža.

Absolútne vynikajúca kvalita ocele v kombinácii so silnou gardou a stabilnou rukoväťou sú znakom vynikajúceho loveckého noža.

Materiály: Karelská breza,  mosadz, Damask oceľ, tvrdosť 58-60 HRC

Absolútne každý nôž  z damaskej ocele je vyrobený iba ručne, pôvodnou technológiou dávnych majstrov. Jedinečná kvalita damaskej ocele sa vyníma v každom origináli noža. Dva druhy ocele splývajú do jedného celku so stovkami vrstiev, ktoré dávajú v jednom ostriu ako tuhosť tak i pružnosť. Čepeľ z damaskej ocele sa dlhšie neotupí, nehrdzavie, dokonca aj vtedy, ak bol nôž dlhú dobu vo vode.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    265  mm
Dĺžka čepele:    135  mm
Hrúbka čepele:   4,6  mm
Šírka čepele:    37  mm
Tvrdosť:    58-60 HRC

Materiál rukoväte:    Karelská breza, mosadz
Puzdro:    Prírodná koža

 

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com