close
loading
Kordon

Kordon

Cena: 167 EUR
Množstvo kusov: 

Kordon

Kordon - nôž zo strážnej limitovanej série Pohraničník. Kordon je darčekový a zároveň plnefunkčný bojový nôž, ktorý môžete v Ruskej federácii kúpiť iba na základe špeciálneho povolenia.

Kordon znamená hraničné pásmo a v princípe aj oddiel, ktorý ju stráži. Kordon po svojom vydaní bol mimoriadne rýchlo doslova rozchytaný pohraničnými vojskami  a to vďaka mimoriadne vydarenej konštrukcii čepele s vynikajúcou prieraznosťou a samozrejme  svojej darčekovej hodnote.

Ornamentálne zdobenie mosadznými prvkami so symbolikou tkz. zelených furažiek / baretov, ktoré sa používajú pre označovanie pohraničných vojsk už od roku 1902.

Nože zo série Pograničnik sú vysoko ceneným darčekom - vyrobená bola iba jediná séria nožov. Vzhľadom na zložitú službu zložiek môže byť nôž smelo používaný vo výkone služby alebo v každodennom živote pre široké spektrum úloh.

Puzdro z pravej kože s ABS polymér výstuhou, umožňuje jednak pohodlné nosenie a zároveň mimoriadne ľahký a rýchly prístup jednou rukou k nožu.

Tento nôž je zaradený do kategórie chladné zbrane. Nože spoločnosti Kizlyar, ktoré sú zaradené do kategórie chladné zbrane majú vždy na chrbte čepelí vyrazené svoje vlastné identifikačné číslo.
Certifikát noža nájdete tu.

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    255  mm
Dĺžka čepele:    138  mm
Hrúbka čepele:    4  mm
Šírka čepele:    25  mm
Materiál čepele:    oceľ AUS8
Spracovanie čepele:    leštená
Tvrdosť:    57-59 HRC
Materiál rukoväte:    Elastron G, Mosadz
Puzdro:    Prírodná koža, výstuha ABS polymér
Poznámka:    Patrí do kategórie chladné zbrane

Kontakt

 

RUSKÝ DOM
841 01 Bratislava
Polianky 11


OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov
Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskydom.sk
Web: www.ruskydom.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com