close
loading
Nanotechnológia BoLi MELITA-K
Nanotechnológia BoLi MELITA-K

Produkcia spoločnosti MELITA-K označená značkou Boli - ultrazvukové opracovanie ostria a posilnenie ostria ultratvrdou vrstvou – legovacia vrstva na báze Titánu.

Ruská oceľ používaná na výrobu nožov
Ruská oceľ používaná na výrobu nožov

Detailný tabuľkový prehľad ruských ocelí, ktoré sa používajú pri výrobe nožov, vrátane ich štrukturálneho chemického zloženia a ich analógov, podľa označenia ocelí mimo územia Euroázijskej ekonomickej únie.

Nôž NR 40 - nôž rozviedčika, vzor 1940
Nôž NR 40 - nôž rozviedčika, vzor 1940

Štatutárny model bojového noža, ktorý bol používaný armádou Sovietskeho zväzu a armádami krajín Varšavskej zmluvy v rokoch 1940 - 1960. V niektorých dokumentoch sa tiež uvádza pod názvom „Nôž výsadkára“.

Nôž NV-1 Basurmanin, nôž na prežitie, vzor 1991
Nôž NV-1 Basurmanin, nôž na prežitie, vzor 1991

Skúsenosti získané sovietskou armádou v afganskej vojne stanovili kritériá, ktoré predurčili vznik nového moderného univerzálneho  noža – noža na prežitie, ktorý dostal oficiálne označenie NV-1-01 vzor 1991, Basurmanin.

Nôže Samsonova - cárske chladné zbrane
Nôže Samsonova - cárske chladné zbrane

Lovecké nože a dýky ruského majstra a remeselníka Jegora Petrovicha Samsonova dnes predstavujú jednoznačný etalón kvality ruských chladných zbraní. Nôže Samsonova nosili na lov cár Nikolaj II. i jeho generáli.

Yatagan
Yatagan

Chladná zbraň s dlhou čepeľou s dvojitým ohnutím, vždy zhotovený z prekladanej ocele. Prvý známy jatagan patril tureckému sultánovi Suleimanovi I. Veľkému. Masová výroba jataganov začína v Turecku v druhej polovici XVIII. storočia a spája sa výlučne s janičiarmi.

Gladius
Gladius

Gladius – ikona rímskej légie. Meč Gladius nie je obyčajný rímsky meč. Vo svojom čase bez pochybností bol najdôležitejšou zbraňou pri boji zblízka, za pomoci ktorého Rím dobyl polovicu vtedajšieho sveta. Nôž rímskej pechoty - nôž Legionára.

Bowie nôž
Bowie nôž

Vzor noža, ktorý nesie meno Jamesa Bowie, plukovníka  texaských dobrovoľníkov počas Texaskej revolúcie v rokoch 1835 -1836, ktorý ho spopularizoval na začiatku 19. storočia. Geometria noža Bowie odráža značný hispánsky vplyv.  Nôž sa stal známym po takzvanom Veľkom Sundbarskom súboji.

Tanto
Tanto

Tanto - sú krátke japonské meče. Doslova tan - krátky, to - meč. Zlatú éru zažíva Tanto v období Kamakura (začiatok 12. storočia až prvá polovica 14. storočia), kedy nastupuje obdobie moci samurajov a vládu v Japonsku preberá Kamakurský šogunát. 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com