close
loading
Dzungli Kukri DAMASK

Dzungli Kukri DAMASK

Cena: 655 EUR
Množstvo kusov: 

Džungli Damask

Najčastejšie sa hovorí o Kukri ako o vojenskej zbrani a existuje mnoho doložených príbehov o tom, ako Gurkhas v boji jedným úderom prerúbali na dve časti čokoľvek, čo sa im postavilo do cesty.
 
Je známe, že Kukri sa používal aj ako nôž na lov a rovnako aj na prácu v džungli. Lovci Gurkha verili v moc Kukri natoľko, že sa nebáli napadnúť aj samotného tigra. 

 

Prebiehalo to nasledovne: lovec sa priblížil k dravcovi a vždy sekal tigra po tlape. Úderom takmer labu odsekol alebo aspoň podrezal šľachy. Tiger následne takmer stratil pohyblivosť a začal slabnúť od straty krvi.

 

Keď sa Gurkha uistil, že sa tiger s poranenou labou takmer nemôže dvihnúť, priblížil sa k nemu a naniesol posledný úder - zvyčajne zvrchu po krku alebo zospodu po hrdle.
 

Rytina z knihy J.G. Woodsa "Človek a jeho činnosť" z roku 1886 znázorňuje Gurkhu ako zabíja tigra so svojím krivým nožom - Kukri. Poškodená tigria pravá tlapa je zreteľne zobrazená. 

 


 

Damask verzia noža KUKRI - Čepeľ, ktorú dokáže vyhotoviť iba SKUTOČNÝ majster s dlhoročnými skúsenosťami - Nôž ako umelecké dielo.


Čepeľ noža vyhotovená z troch druhov damasku – stredový trojuholník čepele vyhotovený s takzvaným umeleckým reliéfnym vzorom, rezná časť čepele - jemný priamo vrstvený damask a umelecký kováč doviedol dielo do dokonalosti – dokonalosť sa vždy skrýva v detailoch - v tkz. doline, vo vybratí na čepeli, je tretí umelecký reliéfny vzor. 

 

Materiály
Damasková oceľ Zlatoust ZD-0803, tvrdosť 60-62 HRC, Koža

Charakteristika noža
Celková dĺžka:    410  mm
Dĺžka čepele:    275  mm
Hrúbka čepele:    6  mm
Šírka čepele:    52  mm
Materiál čepele:    oceľ Damask ZD-0803
Tvrdosť:    60-62 HRC
Materiál rukoväte:    Koža
Púzdro:    Prírodná koža
Poznámka:  Nepatrí do kategórie chladné zbrane

 

Kontakt

 

KIZLYAR GLOBAL NETWORK

TARUM, s.r.o.
OBCHODNÁ SEKCIA - predaj nožov

811 02 Bratislava
Tallerova 4


Tel. kontakt SR:  0911 555 909
Tel. kontakt pre ČR: (+420) 774 857 161

E-mail: info@ruskenoze.sk

 

Powered by: www.cdx-world.com